Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan üljek rá egy olyan...

Hogyan üljek rá egy olyan lóra amin nincs nyereg és elvileg betörve sincs?

Figyelt kérdés

Van egy ló a szomszédunkba, nagyon kedves, és gyönyörű ló én meg rá szeretnék ülni.. De elvileg nincs betörve. van valakinek ötlete hogy csináljam? Betudok menni hozzá, engedi hogy simogassam meg minden, szereztem neki répát kukoricát meg zabot is már:D És megpróbáltam már rá nehezkedni egy kicsit,de különösebben nem érdekelte őt...

Szerintetek mit csinálna ha ráülnék?


1. Elkezdene szaladni én meg lesnék

2. Elkezdene velem ugrándozni, én lesenék

3. Elkezdene velem ugrándozni, én leesnék és még rám is lépne.

4. Semmit.

Szerintetek melyik a legvalószinübb?:D

Köszönöm:)

(ui: soha nem lovagoltam még:$)



#wsde
2013. júl. 2. 13:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Hát ha soha nem lovagoltál még, akkor semmiképpen ne ülj rá.

A legvalószínűbb, hogy elkezdene ugrálni, mert nincs hozzászokva, hogy bármi is legyen a hátán. Te pedig minden bizonnyal leesnél.

2013. júl. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Nyereg nélkül nem ajánlanám.

Még nyereggel is le tud dobni, és tudod te hány kiló?:D

Ha rád lép akkor kórház :D

2013. júl. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Hát az a minimum azt tudom, szóval nem szeretném, hogy rám lépjen...de nagyon jó húsba van..:D Ilyen "tömörgyönyör" féleség....xd kb 175-180cm lehet és szép dagi, nem az az elhanyagolt sovány ló. Lehet megpróbálok ráülni valahogy.;)
2013. júl. 2. 13:43
 4/23 anonim ***** válasza:
71%
Ha soha nem lovagoltál még akkor felse foghatod hogy ez milyen veszélyes. Nem azért mert hülyének nézlek de ilyennel még nem volt dolgod nem értheted. Az a kisebbik hogy rádléphet. Úgy hanyatt tudja magát vágni hogy fel se fogod mi történik. Ut
2013. júl. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
A ló és a tulaj szemszögéből se mindegy. Mik a tervei a lóval. Nagyon könnyen el lehet rontani hogy aztán késòbb ne lehessen munkára fogni. Ha veled történik valami akkor a tulaj felelőssége. Önhatalmilag semmibe se kezdj. Nem kell hogy akármi baj is történjék. Lehet felenged magára de fogalma se lesz hogyan kéne viselkedni. A tulajjal mindenképpen beszélj.
2013. júl. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
te ezt komolyan gondolod? soha nem lovagoltál, és máris egy nyers lóra akarsz felülni? tudod sokan gondolják azt, hogy lovaglás nem sport, csak ülni kell a lovon. na ez nem így van! ;) ne próbálj meg felülni, akár milyen higgadtnak látszik az a ló, simán megilyedhet a súlytól, egyáltalán attól, hogy valami a hátán van, hiszen menekülő állat.. bízd olyanra, aki tudja mit csinál, és majd ha be lesz lovagolva, felülhetsz.
2013. júl. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
69%
A lóbelovaglást (nem betörést) évekig tanulni kell ahhoz ,hogy anélkül végre lehessen hajtani,hogy akár a lóban vagy emberben sérülés keletkezzen. Ezt már csak profi lovasoknak ajánlott,még egy hétköznapi hobbilovas sem alkalmas erre a feladatra,külön szakma. És még ha értesz hozzá,akkor is történhet simán baleset,nem veszélytelen.Ha lovagolni szeretnél,menj el egy olyan helyre ,ahol szakemberek vannak és biztonságosan belovagolt lovat biztosítanak számodra.Lehet pénzbe kerül de nem halsz bele legalább.
2013. júl. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Hát így ne ülj BELOVAGOLATLAN lóra.. semmiképp.. a lovat is tönkreteszed, te is megnyomorodhatsz egy életre.. szerintem nem mindegy.. hogy soha az életben nem tudsz többet járni vagy elmész hetente 1-2 alkalommal lovagolni egy olyan helyre ahol van oktató, helyesen belovagolt lovak stb. ha már egyedül elközlekedsz a 3 jármodban terepen is.. legalább 50cm-t át tudsz ugrani.. lesz rendes felszerelése a lónak akkor esetleg vissza lehet térni a témára.. addig csak kockázat.. nem kicsi. és ezt neked most nem olyan ember mondja aki lovardában elpacikázik.. világ életemben lovak mellett voltam.. mikor ülni tudtam már a ló hátát is meglátogattam.. 5évesen önállóan fogatot hajtottam.. pár csikón én ültem először..saját lovam van akivel már 14éve boldogítjuk egymást. A baleseti sebészeten ismerősök vagyunk..(komolyan) szóval nem vagyok valami befosi..NE próbálj meg ráülni.. egyáltalán mennyi idős a ló? És miért nem a gazdája ül rá?
2013. júl. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

tulajdonképpen az a "szerencséd", hogy nem tudsz lovagolni, mert ha így felülnél rá, valószínűleg az első ugrástól, vágta ugrástól, vagy akár ügetéstől leszánkáznál az oldalán, ha nem rúg utánad megúszhatod.


ha olyan buci szelíd, akkor valószínűleg semmit nem csinál, ha csak úgy felülsz rá, de amint elindul megérzi a súlyt a hátán és vagy elkezd ugrándozni, vagy kilő, te meg repülsz.

2013. júl. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
előző vagyok, reméltem nem voltam félre érthető, nem azt tanácsolom, hogy ülj fel, mert csak leszánkázol az oldalán, hanem azt, hogy NEHOGY MEGPRÓBÁLD!
2013. júl. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!