Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyire biztonságos szőrén...

Mennyire biztonságos szőrén lovagolni?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretek nyereg nélkül lovagolni, de persze hetente maximum 1-2 alkalommal, a ló háta miatt. Pár napja eldöntöttük a barátnőmmel, hogy kimegyünk terepre, bennem pedig felmerült, hogy nyereg nélkül megyek. Kényelmesebb is, (huculom van,és nagyon kerek), és nem hiszem, hogy a lónak problémája lehetne ebből. A kérdés, hogy mennyivel biztonságosabb nyeregben terepre menni, vagy mik az előnyei/hátrányai a szőrén lovaglással szemben?

(Lovaglótudásomról csak annyit; kicsiként 5 évig voltizsoltam, elég jól ülöm meg a pacit szőrén is, emiatt nem aggódom:))


2013. júl. 3. 12:58
 1/4 anonim válasza:
akkor nincs miért aggódnod. előbb próbáld ki otthon és utána döntsd el kibírod e az egész terepet nyereg nélkül. a hátránya az, hogy sokkal könnyebben le tudsz csúszni, esni a lóról.de ha van veled valaki akkor nyugodtan kimehetsz szerintem
2013. júl. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kimehetsz szőrén, azt kell mérlegelned, hogy a ló hátát mennyire terheli meg, hogy csak a két ülőcsontocska terheli egész terep alatt - tehát egy 6-7 órás terepre én nem indulnék el így pl., egy 1-2 órás tereptől semmi baja nem lesz, ugyanúgy repülsz, mint a győzelmi zászló nyeregből is, ha nagyon gáz a helyzet, tehát innentől ez szinte "mindegy".
2013. júl. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én kb 3 évig hetente 1x szőrén terepeztem, és meg kell mondjam, magabiztosabb vagyok szőrén, mint nyeregben. szerintem ezt te érzed, heti 1-2 alkalom nem gond a pacinak sem. ha biztosnak érzed, és ha megugrik vagy bakol sem esel pánikba, és esel le, szerintem nyugodtan kimehetsz. :)
2013. júl. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 sorachan2 válasza:
Nyeregben sem biztonságos lovagolni :) Ha a lovat nem zavarja akkor szerintem oké,illetve figyelj hogy ülsz mert nagyon könnyen feltör téged is. (én is szőrénezek másfél éve)
2013. júl. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!