Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudnátok egy biztonságos...

Tudnátok egy biztonságos halfajtát? ( többi lent )

Figyelt kérdés
Mondanátok egy olyan halfajtát ami hasonlít a kardhalra csak hely tudja leharapni egy 6 éves gyerek ujját, kezét? Hely kelljen neki lélegeztetőgép és valamennyire érdekes legyen a 6 éves gyerek számára

2013. máj. 1. 20:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kezdő akvarista lehetsz mert nem is lélegeztető gép kell hanem szűrő...(meg persze sok más csak a szűrő a legfontosabb)

Amúgy is ha van is egy olyan hal ami majdnem olyan mint a kardhal biztos hogy nem kezdőknek való és valószínűleg több száz literes akvárium kell neki.

2013. máj. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Igaz, jól mondod kezdő vagyok a témában.

De nem az enyém lenne a hal!!!

2013. máj. 1. 21:05
 3/15 _.-Akv-._ ***** válasza:
De ugye nem a 6 éves gyerekedé lesz? És tudjátok biztosítani a kellő körülményeket?
2013. máj. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Kardhal?! XD

Hát ilyen nincs.

Egyébként lélegeztetőgép a kómás betegeknek kell, nem a halaknak.

Szűrés nélkül viszont egyetlen akvárium sem üzemeltethető.

Őszintén mondom, jó szándékból tanácsolom, ne akarj halat!

Ez nem így működik. Nagyon nem!!!

2013. máj. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

3-as.

Nem az övé lesz hanem a szüleié


4-es

Nekem azt mondták, hogy valamelyik halnak kell lélegeztetőgép, nem magamtól találtam ki.


És felejtsétekel amit mondtam, hogy hasonlítson a kardhalra

2013. máj. 1. 21:40
 6/15 A kérdező kommentje:

3-as


És tudják biztosítani a kellő környezetet neki.

2013. máj. 1. 21:43
 7/15 anonim ***** válasza:

vegyél zebradániókat, strapabíró kis halak,

de sajnos nem hasonlítanak karhalra.

2013. máj. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én még mindig ezt mondom neked:


Hogy ha az az első kérdésed, hogy kell-e neki "lélegeztetőgép", akkor szerintem neked nem nagyon való kardhal.

Párezer literes "akvárium" (inkább medence) biztos kéne.


Ajánlom neked inkább ezt a "kardhalat":

[link]


Ennek nem kell levegőztető, csak szűrő, ami fodrozza a vízfelszínt. És nem is harap.


De ha komolyan akarsz akvarizálni, akkor regisztrálj akvarista.hu -ra, és olvasd el az ingyenes e-bookokat.

2013. máj. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Élőlényt nem nagyon illik ajándékozni. Halat meg nem is lehet, ha normálisan belegondolsz. Főleg úgy, hogy akváriuma sincs még az illetőnek.
2013. máj. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Xandirnál a pont. Élő állatot nem illik ajándékozni, még úgy sem, ha előzetesen megbeszéled az ajándékozottal és a családjával.


Halakra ez fokozottan igaz, nem levegőztető kell ezeknek (az csak buborékokkal mozgatja a víz felszínét), hanem szűrés (amiben olyan töltőanyagok vannak, amiken a szűrőbacik megtelepedhetnek), hagyni kell, hogy a szűrőben kialakuljon megfelelő baktériumkultúra, ami a halak ürülékéből származó ammóniát lebontja (ez barátok között is 3-4 hét), és ha véletlenül az illetőnek lenne is beállt akváriuma, nem minden hal jön ki egymással.

Akvarista.hu-n vannak (ingyenes) regisztráció fejében ingyenes letölthető e-könyvek, amil nagyon jól elmagyarázzák az alapokat, ha komolyan gondoljátok a halazást.

(Ha minden áron állatos dolgot szeretnél adni, vegyél X ezer Ft értékű ajándékkártyát nekik valamelyik állatkereskedésben, amit aztán az illető saját belátása szerint elkölhet.)


A 6 éves gyereket meg te ismered és te tudod mi az érdekes neki. A félcsőrös csuka, amire éppen rá lehet fogni, hogy hasonlít a kardhalra, de félsós vízben lakik (tehát nehéz mellé bármit társítani), egyenszürke és 4 évig él valószínű nem sokáig lenne izgalmas egy kisgyereknek. Másrészt, azok a halak, amelyek kényelmesen elférnek egy 80-120 literes akváriumban, nem harapnak nagyot.

2013. máj. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!