Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasoktató/edző lehetőségei?

Lovasoktató/edző lehetőségei?

Figyelt kérdés

-Mi a különbség a lovas oktató és lovas edző között?


-Mit tud csinálni egy lovas oktatói vagy lovas edzői papírral rendelkező személy, milyen lehetőségei vannak? (saját lovardában dolgozhat csak, vagy más lovardában, vagy van oylan, hogy magán edzőt keres valaki otthonra a lovához pl.?)


- Ha van egy ilyen papírom, tulajdonképpen én alapíthatok egy lovardát, vagy mi másra van még szükségem ehhez?Lehetséges-e kis pénzből saját erőből egy kisebb lovardát alapítani pár lóval, majd később idővel abból terjeszkedni?


a válaszokat köszönöm!


2013. júl. 8. 13:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Az oktató tudásszintje kevesebb (elvileg, gyakorlatilag nem mindig), más képzésen vesz részt, ezért más papírja is van, így nincs is képesítése mindenre, amire egy edző, tehát pl. nincsenek aktív versenyző tanítványai, míg egy edző nevét adhatja hozzád, mint hivatalos versenyző tanítványhoz.


Dolgozhat saját lovardában, vagy máshol is (ekkor is ott a lehetőség ,hogy saját lovon oktat, és fizeti annak bértartását, vagy a lovarda iskolalovain oktat, ekkor nem fizet tartást, de a kapott pénznek csak egy hányadát tartja meg), de ahogy mondtad, házhoz is mehet, ha valaki ezt igényli, bár ha nagyon messze lakik az illető tőle, ott már kiszállási díj is szóba szokott jönni.


Lovardavezetés azért más dolog, oda már kell egysmás, de pl. tanyád lehet, rajta lovakkal, és vállalhatsz épp edzést is. Hivatalosan terepre viszont csak tereptúravezetőivel vihetsz ki tanítványt, sőt, ez a papírka talán a lovarda szakmai vezetőjének is kell, vagy van valami kavar vele... Nem árt, ha pontosan tudod, hogy kell a lovaid tartani, bár szerintem senki se fog számon kérni rajtad lótartó és gondozó papírt. Kis pénzből lovardát létrehozni nem lehet, ahhoz, hogy milliomos legyél és terjeszkedj egy kis lovardával, el kell tudnod mondani, hogy előtte milliárdos voltál. Ebben sajna nincs akkora biznisz, mint kívülről az ember gondolná, egy nagyobb lovardában is örülsz, ha megélsz, és még a lovaid se halnak éhen... Ld. Farkas István története.

2013. júl. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

-Az oktatót és az edzőt sokan keverik.

Az oktató a lovaglás alapjait tanítja, az edző már olyanokkal foglalkozik, aki a sport valamelyik ágát el szeretné mélyíteni. pl.: ugróedző


-Az általad felsorolt dolgok közül mindegyiket csinálhatja mindkettő, csak más szinten. Ahhoz, hogy normális versenyre vihess embereket edzői papaír és licensz szükséges.


-Alapíthatsz lovardát, amire szükséged van, az nem más mint nagy kezdőtőke... A lovas létesítmények megépítése, a telek megvásárlása, az iskolalovak megvétele, a felszerelések, alkalmazottak foglalkoztatása, reklám stb. elég sok pénzt emésztenek föl, szóval ha nincs felesleges 50-150 millád igazából szerintem nem éri meg elkezdeni. Jó, persze lehet egy kisebb családias lovardád is, néhány lóval, homokos pályával, az nyilván olcsóbb, mintha felhúznál egy fedelest. De azért az se 2 Ft, elegyengetni a földet, homokot (és/vagy más pályaalapanyagot) hozatni, azt is eldogozni ill. gépet/személyzetet biztosítani ami karbantartja. Akkor még a kerítést megcsinálni, istállót, nyergest építeni, tárolót a takarmánynak stb...

2013. júl. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igazából nem is lovardára gondoltam, hanem arra, hogy milyen papír kell ahhoz, hogy ha pl. fenn tudok tartani 5 lovat, akkor lovagoltatást vállalok, nem versenyekre készítek fel embereket, csak hobbilovaglást, terepeket vállalok. Mi kell ahhoz, hogy ha vannak lovaim, hogy oktathassak, vagy pl. táboroztathassak gyerekeket?
2013. júl. 8. 15:20
 4/7 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy hobbiszinten oktass, egy oktatói elég, terepre nem vihetsz ki (hivatalosan) senkit sem tereptúra-vezetői papíros nélkül. Azt azonban tudni kell, hogy a lovaglás alapjai, amit egy oktató biztosít, nagyonis komolyan veendő, mert aki később bármilyen szakág felé is kacsingat, erre tud építeni, ezért az idomítólovaglás alapjait nagyon is komolyan tudnia kell, sőt... Olyan nincs, hogy "csak" oktató vagyok ezért csak lötyögnek a lovasok, majd ha akarnak valamit, egy edző rendbe teszi a dolgokat... Utólag javítani valamit sokkal nehezebb.
2013. júl. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Persze, ez nyilván való. De ezek szerint, ha én megcsinálom a lovas edzőit és meg van a terep túra vezetői papírom is, akkor mindezeket megtehetem? vajon minden lovardának biztosítania kell azt, hogy versenyekre készíti fel azt, aki versenyezni szeretne, vagy mondhatom azt, hogy ez egy olyan lovarda, ahol ilyen lehetőség nincs, itt hobbiól lovagol mindenki.(?)

Illetve még az utolsó kérdésem, hogy a táboroztatással mi van? Lehet-e gyerekeket táboroztatni ezekkel a papírokkal,vagy kell-e valami más végzettség?

2013. júl. 11. 08:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt gond nélkül mondhatod, hogy nem vállalsz versenyzőket, bár általában mindenhol akad egy-két ember, aki a hobbin egy ponton túl szeretne lépni, és ha nem is élversenyző akar lenni, szeretne pl. egy REV-t csinálni azért - már ehhez is kell egy edző, aki a nevét adja hozzá.

Táboroztatáshoz nem kell szerintem külön semmi.

2013. júl. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2013. júl. 15. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!