Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lóútlevél nélkül nem vihetem...

Lóútlevél nélkül nem vihetem sehova?

Figyelt kérdés

Mentettem egy csikót lassan egy éve, megvettem egy nem lónak való helyről, de nem voltak papírjai. Talán a fedeztetési jegy van meg ott ahol született.

Nagyon szeretném elvinni sátorozni. De kapun kívül úgy tudom nem teheti ki a lábát...



2013. júl. 8. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:
elvileg így van, én már lovagoltam át másik városba is a lovammal, a kutya se kérte az útlevelet, a rendőrök szerintem nem is tudják, hogy létezik ilyen
2013. júl. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Elvileg nem, de amíg nem hívod fel magadra a figyelmet, addig nemigen szoktak piszkálni miatta.
2013. júl. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
A lóú egy gonosz földönkívüli faj, hogy jönnek ők a kérdéshez?
2013. júl. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én is lovagoltam már városban. Egy nagy tehén kancán zötyögtem át a 45 kilómmal, és elment mellettem az összes rendőr.


Székely napokra szeretném különben vinni. Másfél éves lesz.

Semmit nem szeretnék, csak szokja a nagy zajokat, városi zajokat, és örömet okozni az embereknek vele mert egy tündéri kiscsikó.

2013. júl. 8. 17:28
 5/10 anonim ***** válasza:
Na hivatalos rendezvényen viszont pont kérik az útlevelet, leginkább az oltások megléte miatt. Gondolom fordított esetben te se örülnél, ha valami betegséget kapna el a lovad a másiktól.
2013. júl. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És úgy hogy nem lovas rendezvén, csak úgy bemennek oda a lovasok mert engedik? Végül is vonzza az embereket.
2013. júl. 8. 17:33
 7/10 anonim ***** válasza:
Én nem mennék a lovammal olyan helyre, ahol hemzsegnek a lovasok, vagy legalábbis van azért épp elég, viszont nem kérik senkitől se az útlevelet - ha fűt-fát odaengednek, és ebből csak 1-2-nek nincs útlevele, benne az oltásokkal, akkor kapásból rizikó, hogy egyáltalán kapott-e oltásokat az a ló, vagy sem? Ha nem, akkor egészséges-e? Én legalábbis nem örülnék, ha egészséges lovat viszek, de már beteggel megyek haza (az a ráadás, hogy aztán otthon már az enyém fertőzi le az összes többit).
2013. júl. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Lovas ismerősök lesznek ott, ismerős lovakkal, összeszokottak, senki sem lesz idegen. Kb 7 ló meg a gazdáik.

Az enyém megkapta eddig a kötelező oltásokat.

Annyit tudtam tenni hogy megtartottam amivel beoltották és ráírtam az oltás időpontját. Tudom semmit sem jelent de mindent megtartok amit kap.

2013. júl. 8. 18:35
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekünk sincs még lóútlevelünk, viszont a doki jófej volt pár éve és van oltási könyvünk. Csak azt az oltást hiszik el, ami abban van és ott a matrica, az orvosi pecsét és az aláírás, a féreghajtást is rögzíteni kell. Szóval lóútlevelünk még nincs, de mégis van valami hivatalos irat arról, hogy a ló egészséges, a legtöbbhelyen elfogadták (kikéve versenyek).

Ha a lónak megvan a fedjegye, de nincs bélyegezve, akkor az alapján bélyegzik (vagy chipelik) és lesz csikóbélyegzési jegyzőkönyv ez alapján már lehet útlevelet csináltatni.

Amúgy ez a "nem hagyhatja el a telephelyet" nélküle elég nagy butaság, mert akkor terepre se mehetnél ki egy kb A/5-ös füzetméretű dokumentum nélkül. Ilyenkor nyáron mégis hovatenné az ember? Van egy ismerősöm aki vitte, úgy néz ki most, mint valami saláta az a fontos papír.

Amúgy versenyeken és nagyobb lovastalálkozókon kívül nem kéri senki. Mi ha ismerősökkel lovazunk bízunk annyira a másikban, hogy beoltatja a lovát, ahol meg több az idegen lovas, de "baráti" találkozó van, oda oltási könyvet viszünk, hogy lássák tényleg be van oltva.

2013. júl. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk most volt az állatorvos vagy 2 hete és azt mondta hogy vérvétel kell és kapunk valamilyen igazolást, ha még kimegyünk terepre vagy ilyenek az még nem számít de már mondta hogy szüretibál meg felvonulások ra ,versenyre nem lehet menni. Meg most viszem majd táborba a lovamat és oda is kell :/
2013. júl. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!