Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti foglalkoztok ennyit a...

Ti foglalkoztok ennyit a lovatokkal? (babusgatás, szeretet, edzések. ) Ugye nem csak szerintem boldog ez a paci?

2013. júl. 9. 16:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%
Az átlalad felsooltak közül egyiktől sem boldog a ló, ezeket pont, hogy elviseli. A ló akkor boldog, ha méteres füvet legelhet a többi lóval, miközben békén hagyják.
2013. júl. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A kutya meg akkor, ha kóborol és békén hagyják...
2013. júl. 9. 17:06
 3/13 anonim válasza:

Az előző válaszadóval abban nem értek egyet, hogy ha békén hagyják, de tény, hogy ne úgy fogd fel a ló gondolkozását, mint ahogy te gondolkozol. Persze neki is kell a törődés, de ha mondjuk hetente 200x simogatod meg és bezárva tartod, kevésbé lesz boldog, mintha hetente 2x simogatnád, de kinn lehet a többi lóval, ez nagyon fontos, mivel társas lények. Ő nem azzal fog téged alfának tekinteni mert megsimogatod meg ráülsz, hanem azzal, hogy ha szenvtelen helyre teszed. Persze nem azt mondom h verd szét a fejét, szóval remélem érted mit akartam ezzel mondani. Persze fontos a szeretgetés is, de annál vannak sokkal fontosabb dolgok is.

A videóhoz meg annyit, hogy a nő elérte, hogy ő legyen az alfa és ezért tud a lovának ennyi mindent megtanítani :) Igen a ló valószínűleg "boldog" mivel jó húsban van látszik rajta h "szeret" dolgozni, de nem azért csinálja meg a feladatokat mert boldog, és agyon van szeretgetve, hanem mert jól van képezve és a nő az alfa. :)

2013. júl. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%

Az elsőnek igaza van, a ló annak örül ha békében és nyugalomban élhet sok kajával, miközben senki sem kényszeríti olyanra amit nem akar. Ezzel nem azt mondom a videóban lévő ló boldogtalan, éppen ellenkezőleg: látszik hogy jó élete van, mert mindent önszántából csinál, jól táplált és jó kapcsolata van a lánnyal.

A kutyát nem kell idekeverni, a kutya annak örül ha a gazdája is örül, ezért pedig mindent megtesz.

2013. júl. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A ló tényleg a fajtársai közt igazán boldog a legelőn, ami azt illeti, és nem hasonlítanám a kutyához, ami kapásból nem növényevő, nem zsákmányállat, stb.

A lovat nem kell babusgatni, ez meg mezei szabadidomítás, cirkusz, nem sokkal több - a cirkuszi lovak meg nekem pl. nem jutnak eszembe elsőként, mikor a lovak boldogságáról kell beszélni. Ugyanúgy arra épül egyébként, hogy kiharcolod, hogy alfa legyél, és bizonyos jelzésekkel eléred, hogy azt tegye, amit te akarsz, akármilyen edzésben van a ló, lehet boldog és keigyensúlyozott, ha megkapja, amit lóként meg kell, hogy kapjon, teljesen mindegy, hogy ügető, hortobágyi csikós ló, westernes, díjló, cirkuszi vagy military...

2013. júl. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ezek szerint ti nem érintitek meg gyöngéden a lovatokat, nem pusziljátok homlokon, nem mosolyogtok a lóra, stb?
2013. júl. 9. 17:49
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy babusgatod agyba-főbe, még nem leszel az alfája, sőt, sok esetben az ilyen magatartás vezet oda, hogy a ló válik vezetővé. A videón se azért csinál meg a ló mindent, mert mindig jutalmazzák és szeretgetik és imádják, hanem mert a nő a vezér, a többi lónak pedig az a dolga, hogy azt tegye, amit a vezér akar... És teljesen mindegy, hogy milyen jelrendszerrel kommunikálsz, az angol vagy a western lovaglás se arról szól, hogy addig verjük, amíg mozog, és az így 'használt' lovak ugyanúgy lehetnek boldogok.


Ettől még lehet a ló boldog, lehet szeretgetni, én is meg szoktam simogatni, alaposan átkefélgetem mindig, ha van időm, vízzel átmosom, akármi. Szó szerint puszilgatni/csókolgatni és nyalogatni nem szoktam...

2013. júl. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igazából nem is az volt a kérdés, hogy mitől lesz boldog, hanem hogy ti szoktatok e úgy viselkedni lovatokkal ahogy a videón...
2013. júl. 9. 18:34
 9/13 x) ***** válasza:
100%

Ő nem a trükkökkel meg a babusgatással érte el azt, hogy a lova elfogadja, hanem éppen fordítva. Hosszas és fáradalmas úton elérte hogy a ló tisztelje és megbízzon benne. Ennek eredményeképpen a ló szívesebben csinál meg a lánynak dolgokat, és jobban elfogadja, hogy babusgatja. És nyilván csak ezek miatt nem lesz boldog egy ló. Sokkal többet jelent nekik, ha egyszer kiviszed őket a legelőre, mint ha 3 órát puszilgatod.

Ettől függetlenül persze, én is szoktam puszit adni neki, vagy átölelni, de csak ha van is okom rá (edzés után, jól sikerült ugrás után, vagy este búcsúzóul ha megyek befelé.)

2013. júl. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én szoktam velük beszélgetni, viszek nekik mindenféle finomságot, megsimogatom őket. Szóval ezzel ártani nem fogsz, csak arra figyelj, hogy mikor kimész a lovadhoz, akkor ne csak a simogatás és jutalomfalat legyen, hanem edzetek, vágtázzatok, legelőre is vidd ki vagy jártatógépbe... De nagyon fontos, hogy sokat kedveskedj is neki, simogasd meg egy-egy jól teljesített feladat után, érzékeltesd vele, hogy ügyes volt. Akkor a barátság lesz mélyebb, és ha rá tudod őt venni nehezebbnél nehezebb feladatokra, akkor a tisztelet.
2013. júl. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!