Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik a helyes mód?

Melyik a helyes mód?

Figyelt kérdés
Eddig több helyre jártam lovagolni, és összekavarodtam, mert bizonyos dolgokat máshogy tanítanak a különböző helyek. Pl. a ló megállítását, vágtába ugratását. Az egyik hely szerint egy adott mód a helyes, a másik szerint az borzasztó módszer és máshogy kell. De akkor most mi az igazság?
2013. júl. 10. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:

És mik a lehetőségek?Miket tanítottak neked?

Megállításkor: lenyom a kengyel megtart a derék és nem folyamatosan húzom a ló száját hanem megtartom és engedem. Vágtába ugratás: mindig állítom a lovat hogy helyes lábra ugorjon. belső kengyel lenyom külső kicsit hátra tesz és a derék megtol.

2013. júl. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vágtába ugratás :félfelvétel,belső állítás ,befele ülsz,belső csizma hevederen,külső heveder mögött egy kicsivel felhúz,és rátol a derék.


Megállítás: Ott is előkészíted,felvétel,derék meghúz,zár mind a 2 csizma.

2013. júl. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%
megállításkor miért is zár a csizma?
2013. júl. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Megállításnál azért zár a csizma, hogy a ló négy lábra terhelően, zártan álljon meg, másképp négy lába négy felé. Ha zár a csizma, azt is elősegíted, hogy a ló támaszkodásban maradjon, ha csak belerántasz a szárral, akkor lehet, hogy ezzel a ló állapota széthullik.

A szár amúgy nem kell, hogy húzzon, hanem kitart, és akkor enged, ha a ló megállt.

A beugratást már leírták többen...

2013. júl. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Na hát igen, ahány hely annyi ló, annyi szokás.

Nekem is pl. a vágtába beugratást teljesen másképp tanították, mint ahogy a legtöbben tudják. Bebonyolították az amúgy tök egyszerű momentumot, itt zársz, ott engedsz, itt külső csizma, itt belső aztán egyszerre... Amikor meg más lóra ültettek azt hittem leesik az állam hogy ez ennyitől beugrik?? Hát hogy?? Ez nem lehet!! Hát persze, az egyik loval így, a másikkal úgy, az egyiknek elég ennyi, a másiknak több kell.


A kérdésedre a válasz, hogy melyik a helyes mód, egyszerű ... hát az amelyikkel eléred a célod.:)

Amit már kitapasztaltam, minden lovat kicsit másképp kell lovagolni, máshogy kell adni a segítségeket hogy megértsen. Ezért is olyan szép, és nehéz sport a lovaglás! Mert a ló élőlény és nem gombnyomásra működő gépezet. Nem lehet azt biztosra mondani hogy ha ennél a lónál ezt csinálod, akkor a másik lónál is ugyanazt az eredményt éred el. Ki kell tapasztalni, és alkalmazkodni!

2013. júl. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ami azt illeti, helyesen belovagolt ló mindig ugyanarra a segítségre csinál adott dolgot, és nem te keresgélsz, hogy ugyan, mit kell majd csinálnod, amire jó választ ad. Az egy másik dolog, hogy pl. a segítségek intenzitása már egy lovagláson belül is eltérő lehet, sőt, sokszor az is, óra elején az én lovam pl. még pörög, ezért nem kell annyi előrehajtó csizmasegítséget adnom (nyilván azért kell), mint óra végén, más ló meg pont, hogy óra elején tunya, míg be nem melegszik, vagy most lát valamit, amitől kicsit feszült, stb-stb. Ettől maga a segítség még elviekben nem kéne, hogy más legyen, mert az simán elrontott ló, amelyiknél tök más segítséget kell adni, meg a lovasnak alkalmazkodnia és újratanulnia az egészet.
2013. júl. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!