Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam megsérült, mit tegyek?

A lovam megsérült, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A lovamnak van egy fél centi mély, kb, 3-4 cm hosszú sebe a homlokán, a bal szerme mellett kicsivel. Fogalmam sincs, mit tudott csinálni, a bokszában nincsenek kiálló, hegyes cuccok. Az állatorvos csak holnap tud kijönni, mit csináljak? És hogyan vehetem észre, ha fáj neki? Eddig ugyanúgy viselkedik mint általában.

2013. júl. 13. 08:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Fertőtlenítsd!
2013. júl. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom ekkora sebet kell e varrni. Mert akkor akármivel nem lehet hozzányúlni mert aztán nem lehet összevarrni. Bár lehet másnap már nem is fogja összevarrni. Ha beszéltél az állatorvossal akkor jó lett volna ha megkérdezed. Ha állatorvosnak telefonálsz jó ha előtte legalább fejben összerakod hogy mire vagy kiváncsi illetve az állatorvos lehetséges válaszaira. Ha mint most hogy nem tud kijönni akkor mit csinálj.
2013. júl. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha a saját állatorvosod nem tud kijönni, ilyenkor telefonálj körbe a megye állatorvosai között vagy keresd meg interneten hogy ki van ügyeletben.

Betadinnal fertőtlenítsd (ha az istállóban nincs, nézd meg az autóban az elsősegély csomagot és olvasd el hogy kell-e higítani). Úgy kell folyatni hogy a sebből kifelé menjen és persze ne a szemébe. A legyek ellen használhatsz ilyen légyhálós kötőféket, vagy ha nincs akkor fújd be a nyaka körül.

2013. júl. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
a sebet vagy azonnal varrják vagy nem lehet, mivel a lónak édes a vére, pár óra elteltével már nem lehet varrni!Én oxicortot ajánlok, az összehúzza a sebet, pár nap alatt helyrejön. Ezenkívül bemész a rendes patikába és kérsz sebkrémet.Én 3adagot vettem, mondtam hogy a lovamnak lesz, 500forintot fizettem érte, és az oxicort után mindig ezzel kentem, neki elég nagy sebe volt, de 1 hét alatt teljeseb begyúgyult.
2013. júl. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4es vagyok, persze a doki hozzánk is kijött, kapott a paci másnap egy tetanuszt, és az orvos utasítására vettem az oxicortot, és a krémet.És tényleg bevált.
2013. júl. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!