Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hobby lónak melyik a legmegfel...

Hobby lónak melyik a legmegfelelőbb fajta?

Figyelt kérdés

2013. júl. 17. 11:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Magyar félvér, kisbéri, valamint sodrott, póni közül haflinger
2013. júl. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne fajtàt hanem egyedet keress! Telivèrek biztosan nem megfelelőek, egy könnyű sodrott vagy egy fèlvèr lenne a legideálisabb. Èn egy nyugott herèltet vagy kancàt vàlasztanèk.
2013. júl. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Herélt vagy kanca, kezdő lovas mellé 8-10 éves kor között, vagy ennél idősebb. Nyugodt, kiegyensúlyozott lóra kell gondolni, a fajta mindegy, bár van egy-kettő, amit nem szoktak ajánlani: angol/arab telivér, erősen telivérezett lovak, versenyfélvér/magasfélvér, angol/arab félvér, shagya, ügető fajták (amerikai, orlov, orosz, francia, finn), gidrán, stb.

Amelyik fajtát szokták ajánlani, az a furioso-north star, kisbéri félvér, nóniusz, lipicai, fríz, sodrott, magyar félvér, európai sportló fajták, western fajták, haflingi, fjord, welsh, sportpóni, hucul, stb.

2013. júl. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát szerintem se fajtafüggő,nekem ügetőm van-ráadásul versenyzett is-amit szintén "bolond fajtának" tituálnak,de hobbylónak tökéletes.A fácántól én előbb frászt kapok néha:)
2013. júl. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekünk eddig két olyan arabunk volt amiken gyerekeket lehetett lovagoltatni, olyan nyugodt volt. (Az egyik még mindig megvan, egy tündér.) Van egy angol telivér is, régen ment is galoppon, azon is gyerekek lovagolnak. Gidránból pedig több is van amire gyerekeket lehet ültetni. Volt ügetőről lejött nyugdíjas ló is, azon is ültek szerintem gyerekek, teljesen nyugodt volt. Tehát ne fajtát keress, hanem egyedet, mert egyikre se lehet ráhúzni hogy az jó meg nem jó.
2013. júl. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3. vagyok, nekem is ügetőm van, ahol tartom, ott van telivér is, mindkettő nyugodt, ülhet rá gyerek, ha muszáj, bár az enyémre nem nagyon teszek fel mást, mindenesetre mindkét lónál kellett bő 1-2 év, mire odáig jutott, hogy nyugodt és kiegyensúlyozott. Egyedet kell nézni, de ezeknél, főleg, ha voltak pályán, átlovaglás kell, és utána egy ideig még nem szabad bennük teljesen megbízni... De idővel nagyszerű társsá válhatnak. De nem kezdő mellé valóak, kell mellé egy tapasztalt edző felügyelete, mert akkor nem lesz belőle gond.
2013. júl. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!