Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy adott lovas mikor áll...

Egy adott lovas mikor áll készen az első ugrására? Milyen lovas tudás szükségeltetik hozzá?

Figyelt kérdés
Már 3 éve lovagolok egy lovardában, de még soha nem ugrathattam.:(

2013. júl. 18. 11:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha már biztosan ülsz a lovon mindenféle jármódban, nem veszíted el az egyensúlyod minden apróbb megugrásnál. Ez nem évtől függ. Én nagyjából félév után kezdtem ugratni, de az első akadályok még alig voltak nagyobbak a cavalettinél. Épp annyira emelték csak meg nekem, hogy a ló már kénytelen legyen ugrani, ne átlépje. Aztán szép lassan, fokozatosan emelgettük hétről hétre. A legtöbb lovardában egyébként nem azért nem engednek ugratni, mert alkalmatlan lennél rá, hanem mert kevés ugróló van, agyonhajszolni nem akarják őket, így meghagyják annak a pár embernek, akik komolyabban lovagolnak, esetleg versenyeznek is, csak még nincs saját lovuk.
2013. júl. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Meg persze tökéletes szárkezelés kell hozzá
2013. júl. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én az ugratásoknál eleinte szárat sem kaptam. Pár vágtalépéssel az akadály előtt el kellett engednem a szárat, és csípőre tennem a kezem, hogy biztosan ne a szárba kapaszkodással akarjam megőrizni az egyensúlyom. Csak amikor ez már biztosan ment olyan 50-60 cm-es akadálynál is, akkor foghattam először a szárat az ugrás alatt is.
2013. júl. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen valószinűleg a ló a baj.A legtöbb iskolaló totál alkalmatlan az ugratáshoz:(
2013. júl. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
kis ikszet,kavalettiket a legszarabb iskolaló is megtud ugrani....
2013. júl. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Persze a tehén is ugrik 80cm-t,csak nem akar...A "legszarabb iskolaló" bestoppol,kitör stb.Akinek meg a helyes technikát kell elsajátítani nem tud azzal foglalkozni,hogy plusszban egy kelletlen lóva "háborúzzon".Elég balesetveszélyes szitu,szóval ahol csak ilyen lovak vannak nem kockáztatják meg.És még ez a jobbik eset szerintem...
2013. júl. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Elmondanám neked,hogy nem minden iskolaló megy ki a vállán ugrás mellet. Nem 160-as meredeket kell felkúrni ,hogy életveszélyes legyen,40 centis kis iksznél ha esetleg bestoppolna (amit még ügetésből is megugrik) akkor sincs akkora probléma,pláne egy stabil üléssel rendelkező lovas esetében. Aki meg ugrani ,akar ,annak elkerülhetetlen ,hogy előforduljon a későbbiekben olyan eset ,hogy ellenszegül a ló . De jelentéktelen magasságú "akadálynál" nem jelent veszélyt.
2013. júl. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Félreértettél nem azt mondtam,hogy mindegyik.Csak abban a formában,hogy a "legszarabb iskolaló is",nem igaz.Az ilyen iskolalovaknál is a vágtázhoz is kész közelharc kell,nemhogy ugráshoz.még akár 40cm-en is.És lehet,hogy abban a lovasuliban ahová az illető jár pont nincs erre megfelelő ló(én is lovagoltam ilyen helyen sajnos).Amúgy idézném,illetve elmondanám neked:


"Ha ugartni tanulunk olyan lóra van szükségünk ami jól és szívesen ugrik.A lónak magától kell rávinnie és átvinnie bennünket az akadályon,anélkül,hogy nekünk kellene tépelődni azon,hogy menni fog-e vagy sem.Van az embernek ilyenkor éppen elég gondja,nemcsak bosszúság,hanem kifelyezetten HÁTRÁLTATÓ KÖRÜLMÉNY,HA EGY KELLETLEN LOVAT KELL NOSZOGATNUNK amikor a helyes mozdulatokoat próbájuk elsajátítani."

2013. júl. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ezek a nagy szavak,idézetek.... AZTAKUTYAFÁJÁTNEKI
2013. júl. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Vagyis... ha ugratni akarok váltsak lovardát?:(
2013. júl. 22. 10:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!