Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha a lovammal nem értjük meg...

Ha a lovammal nem értjük meg egymást, harap, ágaskodik, és nem szereti ha hozzáérek, legjobb, ha eladom?

Figyelt kérdés

Vagy sokat segítene egy olyan ember, mint Mészáros Gyula, Pataky Kata, a fiatal lókiképzők vagy azok az emberek, akik másképpen állnak a lovakhoz?


A lovamat sohasem bántottam, de rendkívül domináns, nem képes elfogadni, hogy "én vagyok a főnök".



2013. júl. 18. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem meg kéne barátkoznod vele.Adj neki lócsemegét,simogasd,szeretgesd,hogy érezze,hogy szereted.Néha add át neki az irányítást.Az is lehet,hogy csak szoknia kell a helyzetet.Ha nagyon nem akar valamit,azt egyelőre ne erőltesd.Ha ezek sem jönnek be egy huzamosabb időn belül,szerintem akkor fordulj szakemberekhez.
2013. júl. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
25%
Lehet hogy még barátkoznod kéne vele...Igazábol csak rá kéne jönnöd , hogy a lovad miért nem bír téged vagy az is lehet hogy m-ár eleve ilyen rosssznak született..A legjobb az lenne ha összebarátkozna egy másik állatttal ami szeret téged és hátha utánozná..Remélem tudtam segíteni..
2013. júl. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%

Egyetlen állat/gyerek sem születik rossznak. A ló zsákmányállat, nekik szeretetre, és legfőképp türelemre, következetességre van szükségük, ha valami nem akar, ne követeld rögtön tőle, hogy azt csinálja, amit akarsz. Viszont ha harap, akkor orrba lehet vágni.

A lovaknak nincs szükségük főnökre, "falkavezérre" mint a ragadozóknak, egyenrangú feleknek kéne lennetek és harmóniában, együtt egy jó csapatot alkotni.

Csemegét akkor adj neki, ha megérdemli, nem akkor amikor követeli.

Lehet nem is domináns, hanem félős lovat fogtál ki, valamit elronthattak vele csikókorában, ki kell építened a bizalmat kettőtök közt, nem mondom hogy könnyű lesz egy ekkora állattal, amelyik ráadásul igen nagy kárt okozhat benned, de meg kell próbálnod, beszélj hozzá, tölts vele minél több időt, nem csak akkor kell vele foglalkozni, ha lovagolni akarsz.

2013. júl. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad hagyni,hogy a fejedre nőjön . Lehet simogatni meg hasonlók de ha harap ágaskodik ,csapjál neki oda,hiszen egy 300 kilós állatról van szó. Nem kell agyonverni de határozottnak kell lenni vele szembe ,különben kárt okoz valakiben. Az eladás a legvégső eset legyen,inkább kérj meg valakit h segítsen,mellesleg nem jelent előny az eladásnál ,hogy ágaskodik meg harap.
2013. júl. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 x) ***** válasza:
100%
A lovaknak igenis szükségük van vezetőre. Ez természetes körülmények között is így van, senki nem egyenrangú, szigorú hierarchia van. És aki megpróbál feljebb kerülni a ranglétrán, mint ahol a helyének kéne lennie, az általában megkapja a magáét. Én nem javaslom, hogy csemegével tömd, mert csak elkényezteted és követelőzni fog. Nem téged fog megszeretni, csak azt, hogy csemegét viszel neki. Inkább tölts vele sok időt, ülj ki mellé egy órára és szeretgesd stb. Ha valami jót csinál, akkor mindenképpen jutalmazd meg. És ahogy előttem is írták, egy ló sem születik rossznak, ha a lovad nem megfelelően viselkedik, akkor valószínűleg veled van a baj, vagy az előző gazdája rontotta el. Én inkább hívnék egy szakembert vagy tapasztaltabb lovast. Nem feltétlenül suttogót vagy szabadidomítót, de valakit aki tudja, mit lehet kezdeni egy ilyen lóval, és elég határozott hozzá.
2013. júl. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%

na hát nálunk már megfordult pár ló és a ló nem egy szabványállat, sőt egyik állat sem

igenis vannak olyan lovak amik gec*k és szeretnek kiszúrni a gazdájukkal

kerülhetsz vele jó viszonyba és hidd el, hogy szeret is, de egyszerűen élvezi azt, hogy megszivat

a szabadban a ménes úgy bünteti ezeket a lovakat, hogy a vezérkanca hátat fordít neki, így az egész ménes is és kirekesztik

és mivel a lónak nagyobb büntetés nincs, minthogy egyedül legyen, ezért rájön, hogy szemét volt és csiszolódik valamennyit

egy ember úgy tudja legegyszerűbben ezt kinevelni belőle, ha jól megveri

mielőtt az állatvédők elkezdenének itt pattogni közölném, hogy nem ostort kell szétverni a hátán, hanem erősen hasbarúgni mondjuk

és sürgősen tisztázd vele, mert egyre keményebben fog szivatni

lehet most még csipked csak de később már harap és bizony elég keményen oda is rúg

bocs, hogy ilyen hosszúra sikerült :D

2013. júl. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pont, hogy ne szeretgesd és adj neki csemegét a két szép szeméért, mert az vezet oda, ahol most vagytok! A ló nem érti, hogy miért kap csak úgy jutalmat, úgy veszi, hogy ez neki alanyi jogon jár, és elkezd követelni, Te ennek eleget teszel, tehát Te vagy alul, akkor hát neki kell vezetnie Téged. Hiába adod el, és veszel újat, az ugyanide fog fajulni, ezért nem kéne kezdőként egyedül lovagolni - hívj egy ténylegesen hozzáértő edzőt, nem kell ide se parelli, se más, csak helyretenni a ló agyát.

Azt meg felejtsd el, hogy sose bántod a lovacskát, először is majdnem 500 kg, másrészt láttál már lovakat legelőn? Ha az egyik nem tudja, hol a helye, és odamegy kakaskodni a vezérhez, az nem megsimogatja, hogy "szeretlek", és ad neki valamit, hanem páros lábban olyat odaküld neki, hogy legközelebb fél év múlva jut eszébe, hogy ő esetleg nem legalul van a rangsorban... Ha csípni akar, csapj az orrára, és ne félj tőle, mert nem tudsz akkorát odavágni neki, hogy azzal igazán árts. Persze az orrát ne törd be, az relatíve érzékeny terület.

Ha megmondod, merre laktok, talán tudunk ajánlani is jó edzőt a környéken.

2013. júl. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért ágaskodik, meg harap, mert nem vágtad jól pofán már az első alkalommal. Jó hogy nem fogad el a ló, mert ráhagysz minden szir-szart, ezzel elismered a dominanciáját. A lovat fokozatosan kell büntetni, de ahol a testi épséged a tét ott nem elég egy ejnye-benye. A ló nagyon is tudja, hogy miért kap, ménesben sem csak simogatják egymást, hanem keményen odarúgnak aztán lesz aki alulmarad.

Ha a lovam lábamra lép, elrángat, húz, ha vezetem... akkor rászólok, felhúzom a fejét, esetleg ha nem elég a szép szó meglegyintem.

Egy parellis ismerősöm nem 10-20 lovat lovagolt be, és nem is 2 éve kezdte, de ha szarbasem veszi a ló, akkor tesz róla, hogy rá figyeljen. Ezen elég egyszer átesni, akkor tisztázódnak a szabályok, hogy ki hol van a rangsorban. Van olyan ló, amelyik hamar elfogadja, de van olyan is amivel állandóan harcolni kell.


Szerintem megfelelő szakmai segítséggel helyrehozható a kapcsolatotok, de tutujgatással a kórházba kerülhetsz.

2013. júl. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!