Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovagolnék egy lovon, de...

Lovagolnék egy lovon, de nincs semmi tudásom hozzá, nagyon kockázatos?

Figyelt kérdés
van az egyik rokonomnak három lova, az egyiken sokat lovagoltak eddig, azt mondja a rokonom hogy van hozzá kengyele meg a fejére ami kell, meg kantár, az udvarában kerülnék vele pár kört, de nem tudom a lovaglással kapcsolatban semmit! mik az alapdolgok? a ló betanított lovaglásra, eddig lovat még csak a lovaskocsin ülve hajtottam, de annak a lónak ültem is már párszor a hátán, de nem tudni hogy hogyan viselkedni ha szabadon lenne és én irányítanám, szerintem ha nem kezd el ugrálni meg megbolondulni akkor nem olyan nehéz ott vele lépésben kerülni egyet kettőt vele, nem ügetni akarok vele, de hogyan kell elindítani, meg ilyesmikre vagyok kíváncsi
2013. júl. 23. 16:09
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
meg én abból is indulok ki hogy régen a parasztok is tudtak lovagolni, és akkor azok maguknak törték be a lovat, meg azoknak sem volt semmi lovas oktatás, és ők sem tudtak lovagolni, és ráültek és megtanulták
2013. júl. 23. 16:12
 2/15 anonim ***** válasza:
Húha, szerintem így ne nagyon vágj bele a dologba.. Egyszerűnek tűnik, hogy csak lépegetünk vele, de a lovak BÁRMITŐL képesek megijedni, ezt tapasztalatból mondom! Ha nem vagy felkészülve errem nem szorítod megfelelően a lábaddal az oldalát, akkor könnyen leeshetsz, ha megijed! Ha valaki ott van veled, és segít, úgy azért más, de így ne próbálkozz szerintem, egy kis alap tanulás kellene!
2013. júl. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
és miért félek én ennyire a lovaktól? egy lovaskocsihoz volt kikötve a három lova a lovaskocsi 3 oldalára, és a középső lóra ültem fel, és a fejét hajtogatta oldalra és kicsit hátra, meg a többivel együtt elkezdett prüszkölni meg stb. és féltem rajta, félek hogy megharap, félek hogy rálép a lábamra, félek hogy megijed és megugrik miközben ülök rá fel vagy szállok le, vagy csak úgy magától megindul,
2013. júl. 23. 16:14
 4/15 anonim ***** válasza:

Édes szívem!

Esetleg ha a rokonod záron vezetné,míg te rajt ülsz???

2013. júl. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
bocs száron
2013. júl. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
hát azért nem úgy gondoltam hogy a gazdája bent a szobába tévézik én meg kínlódok a lóval! hanem hogy ott a gazdája, nyeregje az nincs, de a gazdája az lovagolt már rajta, és őneki sincs semmi lovaglás tudása,
2013. júl. 23. 16:16
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem kell félned tőle. Ok nélkül senkit nem bántanak a lovak! Legalábbis szándékosan nem.. Amúgy egyetértek a második válaszolóval :D Vezessen futószáron a rokonod!
2013. júl. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
de a futószáron nincs akkora élmény
2013. júl. 23. 16:19
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha félsz a lovaktól, az a lovat is elbizonytalanítja... Ha nincs kemény kézben tartva, nem mindegyik ló olyan szelíd és engedelmes.

Viszont ha a gazdája száron vezeti, akkor nyugodtan felülhetsz rá.

2013. júl. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Én nem tudok lovagolni, kb. először ültem egyedül egy nagyobbacska, szelíd pónira, nem volt nehéz megmaradni rajta, akkor se, ha egyedül voltam.
2013. júl. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!