Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A kovácsnak feltűnik a patairh...

A kovácsnak feltűnik a patairha gyulladás?

Figyelt kérdés
Nagyon félek, hogy a kis pónimnak, és a hafimnak estleg patairha gyulladása lesz. Nemsokára jönnek körmölni őket, ha valami baj van, az feltűnik nekik, ugye? Mert én nem tudom, mennyire tudnám megállapítani. Elég kis pufók mindkettő, nem tudom mennyire vannak túletetve. A tünetek könnyen észrevehetőek? Azt olvastam, hogy ilyenkor a ló le is feküdhet (mintha kólikázna pl). A nagyobbik lovamnál múlt héten 2x volt kint az állatorvos emiatt, azt mondta a széna miatt van, azóta le lett cserélve. Ha patairha gyulladás lett volna, akkor azt csak észreveszi, nem? Egyáltalán milyen gyors lefolyású egy ilyen? Mennyire kell gyorsan cselekedni? Meddig lehet még igazán segíteni rajta?

2013. júl. 25. 14:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Sántítanak a lovak? Mert ha nem, akkor nincs patairha gyulladásuk. Amúgy kovács észreveszi, igen, mert a ló fájlalni fogja a lábát.

Ha valóban patairha, de kezdődő, akkor elég, ha elveszitek a lótól a fehérjét (lucerna, zab, egyéb abraktakarmányok, legelő), csak szénát meg vizet kaphat, lovagolni tilos, pihentetni kell, gyulladáscsökkentőt adhat az állatorvos, hideg víz is segít.

2013. júl. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kezdődő Patairhagyulladásnál meleg a ló patája később érzékenyen lép hamar kell cselekedni mert komoly patasonsüllyedésog vezethet ami gipszel jár de bele is pusztulhat a ló de a pata hűtése kezdeti fázisban hatásos lehet és a fenibutazon szájba v vénába. Patairhagyulladást nem csak sok fehérjétől hanem túlhajtás , megerőltetés után is jelentkezhet ismertem egy távlovat akit kölcsönadtak külföldieknek versenyre nem volt eléggé felkészítve túlhajtották 4 lábra kapott patairhagyulladást és el is kelett altatni.
2013. aug. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!