Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan futószárazzak lovat?

Hogyan futószárazzak lovat?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves angolt telivér iszonyatosan kezes és nyugodt ló. Emberszerető barátságos és nagyon inteligens.

Hogyan futószárazzam? Terület adott hozzá kőmentes egyenletes talaj stb.

Kötőfékkel lehet futószárazni vagy mindenképpen kantár kell rá? Előtte vagy utána etessem? stb!



2013. júl. 26. 13:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Etetni akármikor eteted, lehetőleg megszokott időben, utána fél órát várj a mozgatással. Legjobb a kapicán, de ha az nincs, szerintem kantár, átveszed a futószár végét a belső zablakarikán, majd a pofaszíj alatt, utána a külső pofaszíj alatt is, és végül a külső zablakarikába csatolod.

A futószár a kezedben a szársegítség, az ostor pedig a csizma, testsúlysegítséged nincs, de hang van. Ha mögé tartod és megemeled az ostort, az hajtósegítség, ha a vállát "célzod" vele, azzal kiküldheted a kör szélére, ha lopkodna befelé, stb-stb... Ha ennyire nem megy, jobb, ha a legelső alkalommal segítséget kérsz, alap szinten utána menni fog az magától...

Hátasló nem lehet felemás, arra viszont figyelj - mindkét kézre dolgozzon.

2013. júl. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én, ha csak a lemozgazás a cél, kötőfékben szoktam futószárazni. Kézcserékre tényleg nagyon figyelj. Az első dolgokat írt :)
2013. júl. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2013. júl. 26. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!