Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudom beugratni a...

Hogyan tudom beugratni a lovat vágtába?

Figyelt kérdés
A módját tudom, csak az a baj, hogy mindig megfeszülök mikor beindulna a ló vágtába, és egyszerűen valahogy nem bírom megtolni derékkal. Nem az, hogy félek, legalábbis nem tudatosul ez bennem, csak mikor beugrana vágtába akkor mindig befeszülök. 1x-2x sikerült beugratnom, futószáron tudok vágtázni, meg hajtani is tudom, csak a beugratás valahogy nem megy :/ Tippek? Nálatok hogy volt ez?
2013. júl. 25. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Kezdj egy félfelvétellel, ezzel jelzed a lónak, hogy feladat jön, figyeljen. Eztán enyhén a belső oldalra terhelsz, kis belső állítást kérsz, látod a ló belső szemboltját - fontos, hogy a külső száron támaszkodik a ló, az nem lazulhat meg, a külső csizma heveder mögött, a belső csizma hevederen rázár, és ekkor tol meg a derék. Amíg ez nem megy, addig ne is vegyenek le futószárról, az lenne a jó, ha sokat tanügetnél, mert ahhoz is laza, elengedett csípő kell, hogy tudd követni a ló mozgását. Ha ez megy, akkor jöhet a vágta, futószáron az se baj, ha nincs nálad szár egy-két alkalommal, esetleg, ha fel tudsz ülni voltizshevederrel, még jobb. Először egyik, majd másik, végül mindkét kezed el kellene engedni, combra tenni, vagy oldalsó középtartás, csípőre tenni, akármi,a lényeg, hogy függetlenül tudd mozgatni őket, a combod zárjon, a vállad pedig nem eshet előre, ahogyan a lábszárad is stabilan marad, nem kalimpálhat. Ha ráérzel a stabil ülésre, akkor jön meg az igazi biztonságérzet, akkor nem lesz gondod azzal, hogy belefeszülsz, mert a feszesség a legtöbb esetben egyfajta kapaszkodó keresés.
2013. júl. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Valletta ***** válasza:
Szinte biztos vagyok benne, hogy elsiet alattad a ló mielőtt beugrik, ezért feszülsz meg. Erre koncentrálj, csinálj élfelvételeket és jobban fog menni.
2013. júl. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
lehet nem is olyan kényelmes,nem lengeti úgy a hátát,nehezebb is kiülnöd. Mielőtt beugratod jól rövidítsd le,könnyűügetsz térdeddel szorítod ,és egyre lassabban állsz ki,majd ülsz vissza a nyeregbe,külső szárat megtartod. Így rövidebben fog ügetni,ezután leülsz 1-2 ütemre tanügetésbe,és abból emeled be vágtába. Ha előtte vissza van rövidülve ,könnyebb a beugratás is. Aztán majd gyakorolni kell a tanügetést is,jobban ellazítsd a derekad,számold magadba az ütemet ,az is segít.
2013. júl. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Előtte érdemes lehet pár olyan feladatot végezni vele, ami érzékenyíti a csizmára (pl. eleje körüli), ha pedig belepörög inkább az ügetésbe, vedd fel, kezd elölről, ha ismét elrohan, akkor állítsd meg, és léptesd hátra, majd próbáld újra.
2013. júl. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!