Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

[link]

Mit gondoltok erről?

Zabla is jár hozzá vagy csak a kantár szárral?


2013. júl. 26. 22:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, mennyire tartós, szívós, az ilyeneket nem szeretem, mert sokszor se szó, se beszéd szakad szét, bár előnye, hogy könnyen takarítható. Célzottan ezzel nincs tapasztalatom.


Szerintem zaba nélkül adják, úgy szokás.

2013. júl. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Értem.Én sem láttam még ilyet.Azt mondják tartós.

Én úgy vagyok vele ,hogy hiszem ha látom.

Csak azért gondoltam ,hogy jár hozzá zabla mert volt egy ugyan ilyen(csak a színe más)kantár és volt 1 kép ami nem egy/a ló fején volt és azon is rajta volt a zabla.Csak ezért gondoltam.Sajnos azt a képet már nem találom.

2013. júl. 26. 22:39
 3/7 anonim ***** válasza:

Felhelyezve mindig van benne zabla, de az csak illusztráció, a kantárok nagy átlagban zabla nélkül vannak árulva, nem véletlenül.

A PVC kantárok amúgy nagyátlagban tényleg nem a legtartósabbak, bár nem tudom, ez pontosan miféle, az mondjuk biztos, hogy egy mozdulattal tisztítható (be a vödör vízbe, és voilá), már mehet is vissza a lóra - ezt egy bőr kantár azért nem tolerálja túl sokáig, ezért távlovasok pl. szeretik.

2013. júl. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Valletta ***** válasza:
Ez csak kantár, szárral.
2013. júl. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Többféle kivitel van, de átlagban véve nem igaz, hogy nem tartósak, sőt. Nekem egyszer a távloavas kantárba feszült bele a ló miután megijed, és a tűzoltó(!) karabíner szakadt szét nem a pvc, mondjuk igaz, hogy csak 6-os volt, tehát nem olyan erős. Én a legnagyobb hátrányát abban tapasztaltam, hogy időjárástől függően felkeményszik. Nyáron jó a tapintása és puha, de télen szinte használtahtatlan, annyira merev.
2013. júl. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nekem is pvc távlovas kantárom van és nagyon jól bírja a strapát.Ki volt kötve a lovam a egy beton póznához és teljesen vele pózna félig kijött a földből és az alján eltört.A kantár még csak meg sem nyúlt...
2013. júl. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nincs hozzá zabla, hiszen rengetegféle zabla van, mindenki mást használ, kevés kantárhoz adnak. Az egyik lovamnak vettem pvc kantárt, és heti 2-3 alkalom rövid tereptől kopaszra dörzsölte a tarkószíj a füle tövénél. Aztán mikor a régi bőrkantárt visszatettem rá, elmúlt, úgyhogy nekem nem jött be. Aztán lehet, hogy csak én fogtam ki rossz kantárt, és a többi jó... Pedig elég strapabíró a lovam, soha semmi baja nem lesz, ha rosszul van felnyergelve, vagy rajta marad pár napig a kötőfék, úgyhogy nem érzékeny, tényleg a kantár volt rossz.
2013. júl. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!