Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok erről? (ride On...

Mit gondoltok erről? (ride On Pad)

Figyelt kérdés

Szerintetek ezzel lehet CSAK szőrén lovagolni a lovat? Szülinapomra kapok új nyerget (a mostani elég régi, a felrántószíjai nagyon kopottak, de ami a fő, rettenetesen kényelmetlen), és mivel eddig is sokat lovagoltam szőrén, elkezdtem keresgélni, és megtaláltam ezt:


[link]


2013. júl. 3. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom ennyi pénzért megéri e. Ezt akarsz nyereg helyett? Ennyiért már ha nem is túl jót de lehet venni nyerget. Ahogy elnézem ez leginkább egy vastag nyeregalátétre hasonlít. A te súlyod akkor is a ló gerincét nyomná.
2013. júl. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha napi szinten szőrén lovagolod a lovad, akkor egy idő után kicsinálod a hátát, ezen sem patrac, sem egyéb, váz nélküli nyereg, vagy akármi, ami azt hivatott helyettesíteni, nem segít, mert nem oszlatja el megfelelően a súlyt, és nem gátolja eléggé, hogy csúszkálj (akár 1-2 centiket is) a ló hátán. A te döntésed nyilván, én a ló jólléte érdekében ilyesmiben nem gondolkodnék.
2013. júl. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nem érdemes ilyet venni
2013. júl. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek menta zöld kéz!:)
2013. júl. 3. 15:53
 5/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok, amit el tudok képzelni (ha megengedheted magadnak), 1-2 hetente egyszer felülhetsz ezzel épp, azt bírni fogja a paci is, de összességébe na szőrén üléssel az a baj - többek között -, hogy csak két ülőcsontocskán ülsz, ugye (ha nem, az súlyos üléshiba), és azért ha 60-80 kg két aprócska ponton nyom, az nagyon nagy terhelés, és ha nincs semmi, ami ezt eloszlatja, az durva. Pl. te is könnyebben viszel el valamit, ha két válladra akasztod, mint, ha csak egyre - és akkor még nem is csak két apró pontról beszélünk, hanem az egész vállról...

A másik, hogy szélsőséges esetben ezzel a terheléssel elmozdítható a ló gerinccsigolyáinak egy-némelyike, főleg, mert a lovas is csúszkál, akár a legjobb Olimpikon is, ha szőrén ül, itt nem méterekről beszélünk, hanem csak 1-2 centiről akár, ami elkerülhetetlen, és ez megint csak nem túl egészséges a ló hátának.

Patracban egyáltalán nem gondolkoznék amúgy, a lovas gerincének sem ad tartást egyáltalán, akkor talán már inkább szőrén, de ez én vagyok.


[link]

2013. júl. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ültem ilyenen, egyszer kétszer jó, tetszett az érzés hogy érzem a lovat, mintha szőrén ülnék, de mégis van kengyel. Azért rendszeres használatra nem ajánlanám.
2013. júl. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!