Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Western stílusban a lovak...

Western stílusban a lovak nincsenek az elejükre esve lovaglás közben?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy nem néz ki egy picit úgy, mintha a mellső lábaikat jobban terhelnék mint a hátsókat? lehet, hogy csak nekem tűnik így, az angollal összehasonlítva?
2013. júl. 29. 23:58
 1/5 Valletta ***** válasza:
95%
Egy természetes nyaktartással szabadon, vagy westernben hosszú száron mozgó, álló ló súlyának kb. 2/3-át viseli az mellső lábain, tehát a nyaktartásból következik, hogy az elején több súlyt visz. Azonban ha megnézed a különböző manővereket, láthatod, hogy milyen óriási mértékben kerül át a ló súlya a hátsó lábaira egy stop, spin vagy roll back lovaglásakor, amiket egy elejére esett ló nem tudna végrehajtani. A western lovaglásban is van összeszedettség, ami nem egy nyakpozíciót jelent, hanem azt, hogy a ló maximálisan figyel a lovasára és egyetlen pillanat alatt képes a súlyát a megfelelő irányba helyezni a feladat végrehajtásához. Tehát a lovak összeszedettek, nincsenek az elejükön, azonban mivel a western lovaglás munkalovaglás, a lovas nem igazítja fel a lovat, így ha összehasonlítunk egy összeszedett westernben és egy angolban lovagolt lovat mondjuk álljban, a western ló a természetes nyaktartásból adódóan több terhet visel az első lábain, de ha ugyan ezt a két lovat hátraarcban és roll back-ben vagy piruettben és spinben hasonlítjuk össze, akkor a western ló minden valószínűség szerint jobban terhel hátra.
2013. júl. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, értem:) tehát nincsenek az elejükre esve, de a lovaglás nagyobbik felében mégis az elejük van terhelve. ez nem vezet ahhoz, hogy a lovak korán "elhasználódjanak"? tehát nem károsabb nekik egészségügyileg?
2013. júl. 31. 09:36
 3/5 Valletta ***** válasza:
100%
Ha nagyon kicentizzük, akkor kijelenthetjük, hogy a ló lábaira nézve kevésbé előnyös. Azért azt sem szabad elfelejteni, hogy az angolban lovagolt lovak is túlnyomó többségükben az elejükre terhelnek, mert évek kitartó, szakszerű munkája, mire egy ló feligazodik és öntartásban kezd mozogni, tehát szinte az összes hobbiló túlterheli az elejét. Ha érdekel a téma, Philippe Karl részletesen foglalkozik vele Lókiképzés című könyvében. Egyébként én az ő elveivel sem értek teljesen egyet, miszerint "mindenáron" feljebb kell emelni a ló fejét, az első lábak védelmének érdekében.
2013. júl. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ment a zöldkéz:)
2013. júl. 31. 17:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy egy kicsit jobban megterhelik az lejüket mint a hátsó lábaikat de a western lovaglás közelebb áll a lovak természetes egyensúlyához így nem okoz nekik különösebb megterhelést. Másrészt egy western lónak nagyon jó fara kell hogy legyen egyes gyakorlatok elvégzéséhez. Például egy szép reininget egy kisbéri nem igen fog tudni szépen megcsinálni, míg például a quarterek akik marhás munkára lettek tenyésztve már inkább. Egyébként ha jól tudom többnyire mindn ló inkább az első lábát terheli + ahoz ül közelebb a lovas is.
2014. dec. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!