Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Western stílusban lovagol valaki?

Western stílusban lovagol valaki?

Figyelt kérdés

Olyanokhoz fordulnék először, akik western stílusban lovagolnak vagy elég tágas ismeretük van róla.

Amiket szeretnék tudni:

Egy nagyobb hidegvérű ló is alkalmas erre?

Mennyire fontos hogy hackamore-ral lovagoljak akkor?

Igazság szerint ilyen hobbi-westernt szeretnék űzni, vagyis tulajdonképpen western nyerget tartom prioritásnak, mivel főként terepeznék és az kényelmes erre.

Ilyen nyugi laza lovacskázás, sok-sok tereppel.

Nem tudom mennyire érthető a kérdésem, de tömören:

Összeegyeztethető a western nyereg a hobbi western lovaglással, sok-sok tereppel (és hosszú, esetleg éjszakázós tereppel, nehezebb cuccokkal) és mindezt egy nyugodt, nagy hidegvérű lóval? (több helyen azt olvastam hogy appaloosa, paint horse meg quarter horse, csak azok súlybírásában kételkedem kicsit, meg alacsonyak az én magasságomhoz képest)


Köszi Nektek előre is :)



2013. jún. 1. 22:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Western nyeregben angol stílusban is lehet lovagolni. Hackamore nem kötelező, sőt, a westernesek nagy része egyáltalán nem használja. Én az angol stílusban belovagolt pacómat western nyereggel lovagolom, pont a kényelem miatt. Azt érdemes figyelembe venni, hogy a western nyereg nehéz, szóval plusz súly. De a stílus és a felszerelés nem függ össze, akárhogy lovagolhatsz western nyeregben, nem te vagy az egyetlen, aki azt preferálja a kényelem miatt. Ha megnézed, távlovas nyergek, magyar nyereg (ópusztaszeri nyereg), tiszafüredi nyereg mind-mind a western nyeregre hasonlítanak kialakításban, érdemes lehet ezek közül is válogatni, ha túrára keresel nyerget.
2013. jún. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Valletta ***** válasza:
100%

Először is el kell döntened, hogy mit is szeretnél. Western nyeregben lazázni vagy westernlovagolni. Az előbbi számomra semmire nem való, a másodikhoz pedig fel kellene áldoznod 2-3 hónapot, míg a lovat és téged is alapszinten átképeznek erre a stílusra.


A hidegvérű tökéletesen megfelel hobbira, nem sportra készülsz, de mondjuk trailben egy jól képzett lóval még esélyetek is lehetne normális pályát menni.


Nem kell hackamore, nyugodtan lovagolhatsz csikózablával is, hiszen a westernlovakat is azzal kezdik képezni. Ha egy kézzel szeretnéd a szárakat kezelni kell majd találnod egy megoldást, de az is lehet, hogy a csikózablához csatolt nehezebb szárral is fog majd menni az irányítás.


A western fajták munkafajták, egy megtermett felnőtt férfival nyugodt szívvel dolgoznak, de ha egy nagyobb termetű lovat szeretnél, hidegvérűt vagy sodrottat (azért terepen egy hidegvérű hamar kifulladhat) az sem gond. Minden kizárólag a képzésen múlik, szóval én lóvásárláskor az átképzés díját hozzákalkulálnám a vételárhoz.

2013. jún. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A hidegvérű alapvetően nem hátas típus, ugyanannyira tudja megcsinálni a western feladatokat, mint az angolt, egyes dolgokért talán jobban meg kell vele szenvedni, versenyen sajna eleve esélytelen a legtöbb kategóriában, de hobbira megfelel.

Belovaglás, átképzés csikózablával történik, magasabb szinteken pedig feszítővel, mert a hosszú száron az apróbb segítségeket a csikózabla nem (megfelelően) közvetíti a lónak.

Terepre túranyerget vegyél, vagy univerzálisat, a western máshogy ültet (tehát a testsúlysegítségek teljesen máshogy hathatnak), mint az angol, vagy westernben lovagolsz, vagy angolban, keverni a kettőt soha nem szerencsés igazán.


Amúgy a western versenyek szintjét lazán teljesítik az arab fajták is, nem kell hozzá több milliós amerikai paripa.

2013. jún. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

az a baj, hogy amit te szeretnél arra nem jó a hidegvérű.


egyrészt a magasságodhoz azt írod alacsonyak a western lovak, de a hidegvérűk java is alacsony, csak széles.


terepre természetesen kimehetsz egy hidegvérűvel, de 1-2 óránál hosszabbra nem igen. olyan túrára meg semmiképp, ahova már cuccokat kell vinni (tehát több napos, vagy egész napos túra) arra még a sodrott is necces, de a hidegvérű egyszerűen nem tud napi x km-nél többet megtenni. hogy mennyi ez az x az egyed függő, de szerintem fele egy átlagos lónak, és töredéke egy kimondottan hosszú távú túrákhoz használatos lónak (pl arab).

2013. jún. 2. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek :)

Igazából én mint hidegvérű lovat, Clydesdale-t szeretnék.

Amennyit olvastam és hallottam róla, nyugisak és emberbarátok, alkalmasak majdnem mindenre.

És amiatt választanám azt a fajtát mert elég magas :) (én 185 cm vagyok és ehhez kb 90 kiló legalább), így gondolom elbírna cuccokkal együtt.

Kizárólag hobbira gondoltam, nem szeretnék versenyezni semmilyen számban sem most, és szerintem később se.

Tényleg csak a nyugizós, hosszú, kiegyensúlyozott terepek amikre összpontosítok.

2013. jún. 2. 10:20
 6/10 Valletta ***** válasza:
74%
Clydesdale-t nem fogsz kapni Magyarországon, külföldön se olyan egymillió alatt, plusz utazás, szállítás. Minden hidegvérű ló nyugodt és kiegyensúlyozott, szóval szerintem a vége úgy is az lesz, hogy veszel majd egy sodrottat 250 ezerért, hacsak nem puszta álmodozásról van szó. Ha érdekel a westernlovaglás, akkor ajánlom Istenes Csilla könyvét.
2013. jún. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Tudom hogy nem fogok kapni, és ki is fogok utazni érte, már le is vannak nagyjából beszélve a dolgok.

Nem álmodozás, teljesen valódi dolog hogy hozzájutok egy ilyen lóhoz. És tudom mennyiért.

2013. jún. 2. 10:31
 8/10 anonim ***** válasza:
49%

"Tényleg csak a nyugizós, hosszú, kiegyensúlyozott terepek amikre összpontosítok."


habár még sosem láttam élőben clydesdalet, de továbbra is úgy gondolom, hiába nem mész gyorsan, egy clydesdale nem tud megtenni napi 50-60 km-t, de szerintem még 40-et se nagyon, főleg nem rendszeresen. nem túrázásra való. a méreteiddel nem kell hidegvérűt választani, más ekkora emberek is lovagolnak!


egy clydesdale maximum arra jó, hogy villants vele, mindenki megbámulja, mert ilyet itthon nem látni. de erre megteszi egy shire is, azt meg itthon is kapni. az miért nem jó?

2013. jún. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Túrázáshoz én mindenképpen túranyerget vennék, több szempontból is jobb, mint egy ugró vagy egy western nyereg, például sokkal kényelmesebb is hosszú távon már, hiszen ez a funkciója többek között a western meg munkanyereg, lehet, hogy ülsz benne egy napot, de nem csak a kényelemnek kell eleget tennie)... És könnyebb is rápakolni a nyeregtáskákat.

A hidegvérű lazán elvisz egy halom cuccot az biztos, azonban lassú (bár gyorsabb, mint az ökör - legalábbis a mezőgazdaságba ezért tudott betörni), ellenben nem nagy távok leküzdésére lett kitalálva, ami másnak egy napos túra, lehet, hogy az neked három napos lesz.

A magasságodhoz, súlyodhoz én sodrottat választanék, mert az azért jobban tud menni, de még mindig van benne erő, szívósság is, és ha kell, kocsi elé fogható ugyanúgy.

Sima csikózabla vagy olív megfelelő, nem kell hackamore (én is úgy tudom, hogy feszítővel lovagolnak westernben, a hosszú szár miatt, de nyilván a kezdő ló és/vagy a kezdő lovas csikózablával kezd).

Célzottan western feladatokat illetően szerintem egy-kettőre a hidegvérű alkatából adódóan alkalmatlan, a többit hellyel-közzel meg tudja csinálni, bár versenyen lehet, az értékelhetetlen, hobbi szinten ki lehet hozni belőle, ha van rá időd és jó edződ, bár akkor meg ténylegesen rá kéne feküdni a western szakágra.

A western feladatokat az arab fajták amúgy tényleg simán csinálják, egy shagya arab tömegesebb is, mint egy telivér, meg lehet próbálni, esetleg shagya x hidegvérű sodrottal; a shagya bőven adna neki kitartást, állóképességet, esetleg ezt egy akhal is jól kölcsönzi, bár az ő kiállásuk, küllemük elég extrém, nem merném csak úgy összetenni egy hidegvérűvel, de az arab fajták jók a nemesítéshez is.

2013. jún. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Habár kételkedsz a Quarter Horse teherbírásában, hidd el nekem, magasságához képest nagy súlyt képes elvinni a hátán,tipikus westernló. Nagy távokat képes megtenni, és nagyon kitartó, engedelmes lófajta.
2013. jún. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!