Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mint mondtam új vagyok....

Mint mondtam új vagyok. Hogyan tudod hogy a lónak a jó lábán ülsz-e? és mivan akkor ha nem a jó lábán? úgyértem a nyeregben úgy kell elhelyezkedni hogy a jó lábán ülj?

Figyelt kérdés

#nyereg #jóláb
2013. júl. 30. 00:08
 1/5 Valletta ***** válasza:
91%

Egyenes vonalon haladva (és a lovat két patanyomon lovagolva) az üléseddel nem terhelsz egyik oldalra sem jobban, mint a másikra, tehát egyenesen ülsz, fordulatok, illetve több patanyomon történő munka esetén pedig mindig a haladás irányába kell terhelned az ülőcsontoddal és a lábaddal.


Annak, hogy jó lábon ülsz-e, könnyű ügetésben van jelentősége. Mivel a ló a belső oldali (a kör közepe felé, vagy a fordulat irányába eső) lábát terheli jobban, ezt kompenzálandó a lovas akkor ül a nyeregben, amikor a ló a külső mellső lába van a talajon és akkor könnyít ki, amikor a belső első lába van a talajon. Kezdőként ezt úgy tudod a legkönnyebben megállapítani, ha lenézel a ló lapockáira és a külsővel együtt próbálsz mozogni.


Ha nem a jó lábán ülsz, az sem a világ vége, de mint lovas, megtiszteljük a lovat azzal, hogy nem terheljük szükségtelenül, így a világon mindenhol elvárják még a kezdő lovasoktól is, hogy jó lábra ügessenek.

2013. júl. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Annyit az előzőhöz, hogy ha jó lábon ülsz, amikor leülsz, azt látod, hogy a ló leteszi a külső mellső lábát, amikor felállsz, akkor emeli ezt a lábát. Ha ezt az összhangot a belső mellső lábával látod, akkor ülsz rossz lábon: ekkor a következő ütemnél, mikor fel kéne "állnod", ülve maradsz egy ütemet, és a következőnél könnyítesz ki csak - ekkor már jó lábon vagy.

Terepen jellemzően nincsen belső vagy külső kéz, ilyenkor bő 500 méterenként érdemes átülni, vágtánál mindig másik kézre ugratni a lovat, hogy mindkettőre dolgozzon. Ha nagyobb forduló, ilyesmi jön, akkor annak megfelelően szükség esetén átülni, átugratni.

2013. júl. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
még annyi hogy ha nincs elötted sem meletted semmi mert tegyük fel ez egy rét akkor melyik a jó láb?
2013. aug. 2. 10:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Terepen nincs külső/belső kéz, jó vagy rossz láb, bő 500 méterenként át kell ülni, és vágtánál lehetőség szerint mindig a másik lábra ugratni, mint ahogy előzőleg ment, hogy mindkét kézre dolgozzon. Ha nagyobb forduló jön, ott átugratni szükség esetén.
2013. aug. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ugyebár látod hogy a lónak a lapockája előre-hátra mozog, könnyű ügetésnél nézd azt, amikor elöl van akkor kell állnod amikor hátul akkor pedig leülnöd, de rá fogsz érezni a ritmusára. ha rossz lábon ügetsz érezni fogod hogy valami nem stimmel.

Van hogy kiesel a ritmusból és elkezdesz rossz lábon ügetni, ilyenkor maradj egy ütemet a nyeregben majd folytasd a jó lábon:) de bele fogsz jönni hidd el:)

2013. okt. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!