Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek egeszseges ilyenko...

Szerintetek egeszseges ilyenkor lovagolni?

Figyelt kérdés
Kb del es 3 kozott.
2013. aug. 2. 14:43
 1/8 schocko ***** válasza:
Minden ló arról álmodik, hogy ilyenkor vigyen valakit a hátán...
2013. aug. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem. Se neked, se neki, legalábbis ebben az évszakban. Esetleg talán télen. :)
2013. aug. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Megint egy hétig kánikula lesz, most reggel 5és 8 között érdemes lovagolni, illetve este 7től. A ló utálja a meleget, bágyadt lesz, kicsit belassulnak. Neked sincs kedved ilyenkor dolgozni, hát még neki, aki 10-15fokon érzi jól magát.
2013. aug. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amúgy a ló is ugyanúgy kaphat napszúrást és hőgutát.
2013. aug. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csak azert kerdeztem mert az edzo ilyenkor lovagoltat, es most lenne lehetosegem(marmint mikor kiirtam a kerdest) felulni, dehat nekem eszembe nem jutna... Meg kimenni sem megyek ha nem muszaj. Csak ezt felek elmondani, mert olyan mintha kenyes lennek, meg kicsit mar bennem is felmerult, hogy kenyeskedek, de akkor megnyugodtam..:D
2013. aug. 2. 17:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Dehogy vagy kényes! A legnagyobb hőségben te cipelnél valakit a hátadon körbe-körbe, és táncolnál úgy ahogy a lovasod fütyül? Na ugye hogy nem. Akkor lovagolj, ha felhős az idő, lehűl a levegő vagy 5-6 óra után. Ha lehet, inkább ne is lovagolj. Vagy ha igen akkor reggel vagy este amikor hidegebb az idő. 40 fokban semmiképp ne ülj lóra mert hőgutát, napszúrást kaphattok mindketten. Az edzőnek meg ha nem tetszik vigyen valakit ő a hátán a legnagyobb hőségben délben, vágtázzon, tűrje el a pálca csípését és még izzadjon is!
2013. aug. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem el hogy lehet ennyire rugalmatlan valaki. Ilyenkor korábban kéne nyitni a lovit, amíg nem lesz túl meleg, aztán napközben pihenő, majd este újra lehetne vendégeket fogadni, edzést tartani. Még egy bő hétig ilyen idő lesz, ehhez kell alkalmazkodni.
2013. aug. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Még maximum fedelesben esetleg. Bár ott meg megreked a levegő...
2013. aug. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!