Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy lónak mennyi ideig elegek...

Egy lónak mennyi ideig elegek az alábbi dolgok?

Figyelt kérdés

- 1 nagy körbála széna nagyon tömött kb.130-150 cm keresztmetszet

- 1 mázsa abrak(tartalmaz: zab, korpa, kukorica, len stb.) napi másfél-2 fángli

- 1 nagy körbála szalma (ugyanazon méretek, mint a széna)


A ló egy 9 éves magyar félvér kanca, napi 1-3 órát mozog. Van lehetőség legelésre,de úgy is érdekelne,ha nem tud legelni.



2013. aug. 2. 23:31
 1/5 anonim ***** válasza:
A széna kb 20-30 napra, attól függ, mennyit legel mellé, mennyire jó takarmányhasznosító. A szalma attól függ, mekkora istállót, milyen gyakran almozol neki. A zabot sajnos nem tudom.
2013. aug. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy fándli (nálunk a jászságban d-vel mondják, ezen jókat szoktam mosolyogni, bocsi, ez nem tartozik a kérdéshez, csak leírtam :-) ) zab kb. 90 deka, attól függően, mennyi kukorica és mennyi korpa van benne, ez lehet több is, kevesebb is súlyra. Ha ennél a 90 dekánál maradunk, akkor te napi 1kg 80 dekát etetsz, kerekítsünk a könnyebb számolásért 2kg-ra, akkor az egy mázsa abrakod 50 napig elég. A széna kb. kitart egy hónapot (szűken, de ha legel mellette, akkor elég lehet) és a szalma almozásfüggő, meg hogy mennyit eszik fel belőle a lovad, de talán az is elég lehet egy hónapig.
2013. aug. 3. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kb. 12 m2 box, mindennap kiszoktam trágyázni, de csak vékonyan almolok.

Köszönöm!

2013. aug. 3. 11:06
 4/5 anonim ***** válasza:

10 éves magyarfélvér lovam van, herélt és 500 kg

Az én statisztikám...

- 150-160 centis bálákat vettem télen neki szénából, 45-50 nap között volt elég. E mellé kisbálás lucernám volt, amellé még mindennap kapott egy fodorral

- 1.5 kg abrakot -zabot- adok neki minden nap-- ebből ki tudod számolni, de 5 kg-nál ne adj neki többet semmiképpen

- nekem is 12 m2 a boxom, pont egy hónapig elég neki a nagybálás kukoricaszár. Szerintem a kukoricaszár jobb, mert jobb a nedvszívó képessége és olcsóbb. Plusz a ló válogat belőle magának csemegét is :)

B.

2013. aug. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. aug. 3. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!