Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Felbonthatom-e a szerződést...

Kerdez_felelek kérdése:

Felbonthatom-e a szerződést és visszakaphatom-e a 2 havi kauciót?

Figyelt kérdés
Nem rég aláírtam egy bérleti szerződést,amely augusztus 19-én lép életbe. 2 havi kauciót kellett előre fizetni. Azt szeretném tudni ha a beköltözés előtt felbontom a szerződést akkor visszakaphatom-e a kauciót és érvénytelenné tehetem-e a szerződést?

2013. aug. 3. 01:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Nem vagyok jogász, de ha már aláírtad a szerződést, akkor szerintem nem, csak a felmondási idő után.
2013. aug. 3. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

El kellene olvasnod, mi van a szerződésben, általában világosan benne van, milyen esetben és feltételek mellett jár vissza a kaució.

Ettől függetlenül a pénz nem nálad van, hanem valaki másnál, akinek vagy szándékában áll visszaadni, vagy nem. Ha nem, akkor limitáltak a lehetőségek, hogy vedd rá, hogy mégis visszaadja. Ha esetleg nem értetek egyet abban, hogy visszajár, nehéz lesz.

2013. aug. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:

Ha a kaució a lakás állapotmegőrzésénak a fedezésére szolgál akkor igen, de csak a felmondási idő elteltével.


Ha egyéb opció is van a szerződésben mint pl. hosszútávra kiadott lakás, ahol őt védi a "biztatási kár" mint jogi lehetőség, akkor effektíve ihatsz rá hideg vizet.

Jelzem jogosan!

2013. aug. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
24%

Ja még annyit, hogy előre semmit sem fizetünk!

Albérletnél is csak egy szándéknyilatkozatot teszünk, és legfeljebb előleget adunk!


Te kifizetted egy később hatályba lépő szerződés x pontjára vonatkozó kaucióját (vagyis a semmire).


Kb olyan mint ha bemennék a boltba, ott hagynék 10.000Ft-ot, hogy majd levásárlom.

2013. aug. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 kovpet ***** válasza:
4: Dehogy olyan, itt aláírtak egy szerződést...
2013. aug. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Néhány pontban a szerződésből:

"a bérbeadó az 1. pontban részletesen körül írt társasházi lakásingatlant a jelen szerződéssel kizárólag 1 év időtartamra bérbe adja"

"a bérbeadó szavatol azért, hogy a bérlet tárgya a bérleti szerződés időtartama alatt alkalmas rendeltetésszerű használatra"

"a felek a bérlemény birtokba adásáról állapotfelmérő jegyzőkönyvet vesznek, amely különösen tartalmazza a birtokbaadás tényét, helyét és időpontját...(minden egyéb állapotát). A bérlő a jegyzőkönyv aláírásával abban rögzített állapot szerinti birtokbavétel tényét elismeri."


tehát ezt lehet úgy értelmezni, hogy még visszalehet lépni, és a bérleti szerződés hatályba lépése előtt felbontani, a pénz pedig visszakerülhet?

2013. aug. 3. 11:12
 7/22 anonim válasza:
kizárólag minimum, vagy kizárólag maximum az az egy év?
2013. aug. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

a bérleti szerződésben az áll,

"...kizárólag lakás céljára 1 év időtartamra bérbe adja, a bérlő pedig azt bérbe veszi."


nincs se minimum, se maximum kikötve, illetve további pont

"12. Szerződő felek rögzítik, továbbá 2 havi bérleti díjnak megfelelő óvadékot (kauciót) azaz mindösszesen x Ft-ot e szerződés aláírásával egyidejűleg a bérbeadónak megfizetett, aki ezen összeg hiánytalan átvételét e szerződés aláírásával elismeri, azt ilyen módon nyugtázza. Az óvadék összege - amennyiben a bérbeadó kielégítési joga az óvadék terhére nem nyílt meg - a szerződés megszűnésekor a bérlő részére visszajár. Az óvadék után a felek kamatot nem kötnek ki. Amennyiben a bérleti szerződés felmondása a határozott időtartam lejárata előtt a bérlő kezdeményezésére történik, a kaució nem jár vissza bérlő részére az bánatpénzként a bérbeadónál marad."


de a szerződés még továbbra sem lépett érvénybe augusztus 19.-éig.

2013. aug. 3. 11:56
 9/22 anonim ***** válasza:
bemásolod azt a részt is, ami az augusztus 19-i kezdésre vonatkozik?
2013. aug. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
A bérleti szerződés 2013. augusztus 19-ei dátummal érvényes. Az első bérleti díj: x Ft megfizetése 2013. augsztus 19-ln esedékes a közös költséggel együtt, amely x Ft.
2013. aug. 3. 12:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!