Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Díjlovas versenyen lehet...

Díjlovas versenyen lehet hackamore-val indulni?

Figyelt kérdés
Hackamore kantárral lovagolták be a lovamat, szerintem soha nem volt zabla a szájában... Ha kantárral lovagolom, én is azt használom, mert csak azt ismeri. Ezenkívül terepre kötőfékkel járok, és van egy sidepull kantárja is, azt is sokat használom, de azokban sincs zabla. Szeretnék vele egy kisebb, helyi díjlovas versenyen indulni, de nem tudom, hogy a hackamore kantárért jár-e pontlevonás. Az is érdekelne, ha ilyen alacsony szintű versenyen még nem, de regisztrált versenyeken igen, mert később szeretnék vele rendesen is versenyezni, ha találok jó díjlovas edzőt. Ha nem muszáj, nem "kezdeném újra" a belovaglást zablás kantárral, de ha kell a díjlovaglás miatt, akkor megcsináljuk.
2013. aug. 4. 10:56
 1/3 anonim ***** válasza:
nem engedélyezett hivatalos versenyen. Az alsó kategóriákra kiskantár van kiírva ,még a magasabb osztályba nagykantár. Ez szerepel minden programlapon.
2013. aug. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem hivatalos, kis versenyeken sem engednek indulni vele. Kiskantár és csikózabla az ami kötelező.
2013. aug. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nyugodtan tolj be neki egy üreges vastag csikózablát egy idomító lovagláshoz. Nagyon finoman kell vele bánni, de hidd el menni fog. Kénytelen vagy ehhez folyamodni, mert csak zablával indulhatsz díjlovasversenyen.
2013. aug. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!