Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy válasszam ki és hogy...

Hogy válasszam ki és hogy szoktassam hozzá? -hackamore

Figyelt kérdés
Nemrég keztem el lovagolni egy problémás lovat. azért került hozzám mert az előző gazdája nagyon durva zablát használt az eleve kemény kezével. Éles, merev zablát. Többször felszakadt a szája. Egy egyszerű gumis, vastag csikózablával kezdtem lovagolni. De nagyon nem jön be neki a zabla és fél. pedig nagyon finoman próbálom lovagolni. Ilyen hackamore re gondoltam: [link] nemtudom hogy milyen elvek szerint kell beállítsam rajta és hogyan lehet vele lovagolni? ugyanolyan segítségeket adjak? össze lehet vele tartani/lovagolni ugyanúgy? hogyan próbáljam elösször? válaszaitokat előre is köszi! :) leginkább olanok érdekelnének akik ilyet használnak.
2013. júl. 16. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Próbálhatod hackamore-ral, ugyanúgy finom, alig észrevehető kézzel kell lovagolni vele, de jobb lenne, ha a ló megtanulna bízni a zablában, mert nem a zablában magában nem bízik, hanem a kézben, a szársegítségben. Mindenesetre a zabla nélküli megoldásokkal ugyanúgy idő lesz, ezért sok türelem kell majd, hogy a ló olyan legyen, mint "újkorában", ezért nagyon sok türelemre lesz szükség, én a nulláról kezdeném vele, mintha csikó lenne.

Futószáron el tud lazulni, odalép a zablához? Hosszúszáron dolgozva mit csinál?

2013. júl. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Te SEHOGY ne lovagolj hackamorral! Tapasztalatlan kézben igen durva szerszám, kb a feszítő zalbla kategóriája, vagy még rosszabb. Ha egy kicsit is jót akarsz a lónak, akkor nem teszed rá análkül, hogy kezelni tudnád -márpedig aki a beállítása felől érdeklődik, az nem tudja kezelni. Ha feltétlen zablátlanítani akarod, akkor tanísd be csak kötőfékkel vagy teljesen szabadon menni.
2013. júl. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Valletta ***** válasza:
Én nem ajánlanám a hackamore-t, mert nagyon éles tud lenni. Máshogy és máshol hat, de ha a ló nem bízik a kézben ettől sem fog, és problémás lovon lehetőleg ne olyan lovas próbálgassa, akinek nincs vele semmi tapasztalata. Nem ellened szólok, hanem a ló mellett. Dolgozz vele kézen, vegyél rá egy kapicánt, arra csatolhatsz puha csikózablát, a kapicánba is teszel fel egy szárat, így fokozatosan nyúlhatsz a zablához.
2013. júl. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Lovagoltam már többször is hackamore val. De akkor még nem tudtam összetartani, összeszedni. Az edzőm szerint nagyon finom kezem van. Futószáron és hosszúszáron is próbál a szár möge kerülni. Próbáltam kötőfékkel de ahhoz még megbízhatatlan szerintem. Rángatja a fejét stb. Nem veszi komolyan a dolgot.
2013. júl. 17. 11:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a Dr.Cook féle kantárt.Nekem bevált.
2013. júl. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!