Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kezdő lovas, könnyű ügetés....

Kezdő lovas, könnyű ügetés. Milyen testedzést végezzek, hogy könnyebben menjen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Életem 2. lovagló óráján voltam, és mindenem fáj 5 perc könnyű ügetés...próbálkozás után. Tudtok valami speckó gyakorlatokat, amit itthon végezhetek addig is, míg nem lovagolok, hogy kicsit jobb legyen? :) Guggolni egész gyakran szoktam, de nem érzem úgy, hogy segített :D


És ti mennyi idő alatt tanultátok meg a könnyű ügetést? :) A tanügetés megy, de ebben még nem vagyok igazán ügyes.



2013. aug. 8. 19:48
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
18%

18-as, szerinted helyes lenne, amikor az iskolában a gyereknek az ABC-t tanítják, hogyha addig nem mutatnák meg nekik a B betűt, amíg az A-t teljesen tökéletesen le nem tudják írni?

Mert szerintem ez egy teljesen elhibázott pedagógia! Nem is csinálnak ilyet a tanítók, fél év alatt megtanítják őket az összes betűkre, aztán ahogy gyakorolják az írást, egyre szebben és gyorsabban megy. De ahhoz, hogy egy íráskép kialakuljon, bizony évek kellenek.

Így van ez a lovaglással is, ahhoz, hogy készség szintre emelkedjék, jóval több idő kell, mint amennyit egy ilyen karámos egrecéroztatást ember kibírhat, ezért elengedhetetlenül fontos kellemes élményekkel fenntartani a delikvens érdeklődését. És itt cseszi el nagyon sok tudalékos (ki)oktató, aki lehet, hogy a lovagláshoz remekül ért (bár nem mindig), de pedagógiailag egy nagy nulla.

És igen, egy ilyen nagyívű esés, mint a videón, remek motivációt adhat a delikvensnek ahhoz, hogy ő maga kérdezze meg, hogy "mester, mit csinálok rosszul, miért estem le?" Na ez az a pedagógiai pillanat, amikor lehet egy kicsit dolgozni az alakiságon is... de nem hetekig, hónapokig, csak éppen egy kicsit. Aztán kicsit mást játszani, aztán átismételni... (látens tanulásról hallottál már?)

Embert idomítani ugyanolyan feladat, mint lovat idomítani, ott sem engedheted meg magadnak, hogy folyamatosan és mindjárt az első perctől fogva a legmagasabb szintet követeld, mert egy szerencsétlen frusztrált idegbeteget csinálsz a csikóból. Pont így van ez a lovassal is. Az én módszerem tudományos alapokon nyugszik, mindig annyi és olyan tudást csepegtetek a tanoncoknak, amire és amennyire már megérettek van.


A lópucolás pedig nem a lovas feladata, hanem a lovászé. Az konkrétan azért van, hogy etessen, itasson, pucoljon, nyergeljen. Elképzelhetetlennek tartom egy fizető ügyfelet beküldeni a tele...rt boxba, hogy pucolja ki a vedlett szőrt a dögből. Hajmeresztő, hogy ezt egyesek megengedik maguknak, és még ideológiát is gyártanak hozzá, hogy "majd szeretni fog a paci amiért kifésülted a haját" stb. pedig valójában a munkakapcsolatot az ilyesmi csak megrontja. Hogy parancsolsz egy állatnak, aminek öt perccel korábban alázatosan mosogattad a péráját egy vizes szivaccsal? Azért némi tekintélye mégiscsak kellene hogy legyen az embernek... a lovarda nem petting zoo. Nálam a lovakat simogatni, etetni, puszilgatni szigorúan tilos!


A légből kapott, személyeskedő megjegyzéseidre pedig ezúttan inkább nem reagálnék, mert ez a színvonal méltatlan hozzám.

2013. aug. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
61%

feladom, nem mondok semmit inkább, mert hülyékkel vitatkozni olyan, mint sakkozni egy galambbal. Minden bábút felborít, rászarik a táblára majd vigyorogva ugrál és örül hogy ő nyert...

utolsó hozzászólásként egy kérdés: aki otthon tartja a lovát az is hagyja a szarban de nehogy már lepucolja mert az nem a tulaj feladata? egyébként nekem lovardában van bértartásban a lovam de a kezét ketté törném ha bárki más merné nekem pucolgatni. semmi köze hozzá.

2013. aug. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
0%

Ja, értem, szóval egy hobbylovas csaj osztja itt az észt az oktatásról... így már minden világos. De nem baj, ha kifogynak az érvek, megteszi néhány jópofa (vagy annak gondolt) sértés is.


Aki otthon tartja a lovát, meg is érdemli, legyen csak a ló rabszolgája: etetés, itatatás, járatás, szarszedés... az év 365 napján minden nap, 40 fokos kánikulában pont úgy, mint -15 fokos téli reggeleken... És mire mindezen túl van, már nincs is kedve lovagolni. Önsorsrontás a köbön! De akinek ez kell, csak hajrá!

2013. aug. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
kedves utolsó. Neked állatott sem adnék,ha így állsz hozzá. Képzeld a legtöbben azért járnak lovagolni mert szeretik a lovat is,nem csak a lovaglást. és jaj letörne a körmöd,ha le kéne ápolnod? Meg az nagy lovaglás,h mész egy vágtát aztán nem esel le. Azt lovon utazásnak mondják. Kettő között szakadék van. Nekem is van lovam és nem a rabszolgája vagyok. Ez egy adok, kapok. Alap,h megetetem,gondoskodom róla. Kutyádat ki eteti? Külön ember? Ha van egyáltalán...
2013. aug. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a segítséget. Ma voltam megint és a könnyű ügetés már sokkal jobban ment (cserébe tanügetni "elfelejtettem"). Alakul ez! :) Köszi még egyszer!
2013. aug. 13. 20:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!