Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 3 hónapos kancacsikóm ugyebár...

3 hónapos kancacsikóm ugyebár harapgál, hogy értessem vele meg, h velem ilyet nem csinálhat?

Figyelt kérdés
Konkrét módszereke szeretnék kérni, sztem nála az orra csapás nem válik be,mert még jobban felspanolja magát,azt hiszi,h én is játszok...

2013. aug. 12. 10:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát szerintem meg azt alkalmazd, mert nagyon mást nem tudsz csinálni utána meg rád kap és nézheted :))
2013. aug. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha az orra csapást nem veszi komolyan, akkor határozottabban kell fellépned: kergesd el magadtól, ha kell egy botot is használhatsz. Persze nem úgy értem hogy verd agyon, de alaposan ijessz rá (akár rá is csaphatsz egy nagyot), mert különben nem fogja megérteni hogy ez neked nem tetszik.
2013. aug. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem pöckölgetni kell hanem tényleg az orrára csapni..
2013. aug. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Légy türelmes, idővel megfogja érteni, hogy miért csapsz az orrára. Az én csikóm 2 évesen került hozzám. előtte mindig rá volt hagyva...Most már, ha hébe hóba sunyin közeledik (többnyire a lábszáram a célpont :D), elég rászólnom és nem is próbálkozik.

Ezt bő 2-2.5 hónap alatt értette meg. Jelenleg egyedül van így velem próbál "rivalizálni", de ha megmutatod neki, hogy te vagy a vezér tiszteletben fogja tartani.


Viszont muszáj szocializálnod, egy pofonba senki nem halt még bele. :)

2013. aug. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nyugodtan vágd szájba úgy, ahogy csak bírod

úgysem tudsz akkorát ütni, hogy fájjon neki, elég ha megérti, hogy ez most nem játék volt, hanem fenyítés

2013. aug. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem én,meg tudom én,h ezeket muszáj,csak na...nő mint a gomba és egyre bátrabb a drága...az nem jellemző a csikókra,h ráugrik az emberre?
2013. aug. 13. 15:22
 7/8 anonim ***** válasza:

dehogynem

persze ezt is csak játékból teszi de ha már 6 mázsát fog nyomni, akkor lehet nem lesz olyan jó érzés alatta lenni

2013. aug. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Csapd orrba úgy igazán.. szerintem néha az ilyesfajta fegyelmezés még nem tartozik az állatkínzás kategóriába, hiszen gondolj csak bele, hogy hol van a te ütésed ahhoz képest, amikor ők pl megrúgják, harapják egymást.

A tutujgatással semmit nem fogsz elérni, egy lovat nem lehet szép szavakkal és simogatással megnevelni.

2013. aug. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!