Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám ma összebalhézott...

A kutyám ma összebalhézott egy másik kutyával. Mit kell ilyenkor csinálni? Hogy viselkedjek, hogy érezze hogy máskor ilyet nem csinálhat?

Figyelt kérdés
Kiléptünk az ajtón, és nagyon közel ott volt egy másik kutya szabadon póráz nélkül. Mindenki nagyon meglepődött, és valahogy kiszabadult a kezemből a póráz, és megkapta a másik kutyust. Nagyon kellemetlen volt. Az állatorvosi költségeket kifizettem, a gazdával rendeztük a dolgot, szerencsére megértő volt. De többet ilyet nem csinálhat a kutyám, hogy ilyen hirtelen neki ront valakinek, mert váratlanul éri egy helyzet. Mit csináljak hogy érezze hogy rosszat csinált, és hogy máskor ilyet nem szabad? Tudom hogy nekem kell még jobban oda figyelnem, nem a kutyát akarom hibáztatni. De még soha nem fordult elő ilyen, engem is váratlanul ért a helyzet, és nagyon sajnálom a másik kutyust is. Szerencsére csak egy kis seb lett a lábán, és lábon jött haza az orvostól.

2012. dec. 18. 21:44
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
90%
Ott helyben kellett volna reagálni rá, most már bármilyen büntit kitalálhatsz, a kutya nem fogja tudni, hogy köze van a történtekhez.
2012. dec. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
90%
Utólag? Semmit. Akkor kellett volna nagyon megbüntetned, de mivel feltetted ezt a kérdést biztos, hogy nem tudod büntetni sem. Az meg hogy ez előfordulhatott azt jelenti, hogy nem te vagy a falkavezér, hanem a kutya. Szóval utólag annyit tehetsz, hogy elmész egy kutyaiskolába ahol segítenek benne, hogy átalakítsd a kutyáddal a kapcsolatodat úgy, hogy ez máskor ne fordulhasson elő.
2012. dec. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
81%
Nincs szocializálva, nem tudja, hogy kell viselkedni egy másik kutyával. Vidd el a saját társaságába, tanulja meg. Kutyaiskola.
2012. dec. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim válasza:
0%
Azt tudtad,hogy a szájkosár kötelező?Ha kiviszed akkor is,nem mi?Ez csak egy kutya volt,mi van ha ember lett volna?
2012. dec. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
Nem kötelező a szájkosár.
2012. dec. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 A kérdező kommentje:

Annyira ismerem a kutyám, hogy emberre soha nem támadott, soha nem is támadna. A kutyák más helyzet, kutyák között előfordul az ilyesmi, ha nincs meg a kölcsönös szimpátia.

Amikor hazajöttünk természetesen jól megbüntettem. De most még mindig tart ez a megfagyott légkör, nem tudom meddig kell éreztetni vele, hogy be van fenyítve. Egyébként meg az én kutyám pórázon volt, a másik nem volt pórázon. Nem kötelező a szájkosár, a póráz kötelező, de mint látjuk, ezt sokan nem tartják be. Én sosem engedem el a kutyám póráz nélkül, csak a futtatón. A baj mindig a póráz nélküli kutyák miatt van! És a másik kutya jött először nekünk, ő meg ijedtében így reagált. Persze akkor sem kellett volna megkapnia. Az utolsó hozzászólónak annyi, hogy egy hozzá nem értő, paranoiás ember lehetsz. Kutyák között ez előfordul, és egyáltalán nem jelenti azt, hogy emberrel is előfordulna.

2012. dec. 18. 22:19
 7/55 anonim ***** válasza:
37%
Fent még a te kutyád kezdte. Lentebb már a másik kutya. Akkor most mi van? Amúgy te sem versz meg minden embert, mert nem szimpi. Szocializáld!
2012. dec. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
54%
Otthon már tök felesleges volt büntetni. Most ő úgy vette, hogy kikapott, pedig semmit se csinált. Ez olyan, mintha te verekedtél volna, anyukád meg egy év múlva szólt volna, hogy ne verekedj.
2012. dec. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 A kérdező kommentje:
Fent nem írtam le, azért érte váratlanul a helyzet, mert a szabadon lévő kutya is meglepődött, és bár lehet hogy ijedtében, de közelebb jött és elkezdett ugrálni és ugatni. Percek alatt történt minden. Erre reagált úgy az én kutyám, hogy miután elszabadult, odakapott. Maga a váratlan helyzet az volt, hogy a szabadon lévő kutya nagyon közel volt, és mégközelebb jött, ahelyett, hogy odébb állt volna.
2012. dec. 18. 22:26
 10/55 anonim ***** válasza:
51%

Akkor a kutyád megvédett téged, csak a dolgát tette.

Én azért a másik kutya gazdáját felelősségre vontam volna, mivel ő itt a legnagyobb hibás, mert tilos kutyát szabadon engedni közterületen. Nem fizettem volna ki az állatorvost, az biztos.

2012. dec. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!