Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A papámat nem tudom meggyőzni,...

A papámat nem tudom meggyőzni, hogy belovagoltassuk a lovamat. Adnátok komoly, erős érveket, amivel meggyőzném ennek a fontosságából?

Figyelt kérdés

A papám iszonyatosan makacs és konzervatív, az ő nézőpontjából a lovaglás: alárúgsz megy, jobbra húzod a fejét jobbra fordul a ló, balra húzod, arra fordul, mindkét szárat húzod megáll, rácsapsz a pálcával, galoppozik. Véleményeket kérlek ne írj róla, van sajátom.

Én mást akarok teljesen, és ugyanolyan makacs vagyok, mint ő. A saját pénzemből veszek lovaglóórákat, évek óta, de nem fogok neki a ló belovaglásának, nem akarom elrontani. Mindenképpen képzett, megbízható lovat szeretnék társnak, nem a fentebb leírt mintájút.

A papám vette a csikót, most 4 éves, nagyon hálás vagyok neki, de más elképzeléseim vannak vele. Gidrán, jó származású és a mindenem.

Akkor kérlek, írnátok érveket? köszi :)



2013. aug. 12. 12:55
 1/7 A kérdező kommentje:
*fontosságáról :) a telóm okosabbnak érezte magát
2013. aug. 12. 13:08
 2/7 anonim ***** válasza:
31%
Ha nem a papád nevén van és nem is ő fizetné a belovaglót akkor egyszerűen bérelj neki egy bokszot egy loviban és lovagoltasd be. Amúgy is lehet jobb lenne így neki. Ha nem megoldható akkor meg egyszerűen hívj belovaglót a papád meg majd beletörődik. ha nem ez a helyzet akkor bocsi.
2013. aug. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Valletta ***** válasza:
48%
Csak elviekben van akadály, vagy anyagiakban is? Mert gondolom kiskorú vagy, nincs saját kereseted, így nem tudod fizetni a költségeket. Ha esetleg találnátok valakit, aki olcsón belovagolja, akkor lehet, hogy belemenne, nem? Ebben az esetben helyi, környékbeli sportlovasok között kellene érdeklődni, van ám, aki szívesen segít kicsi pénzért, vagy akár anélkül is.
2013. aug. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Csak elviekben van akadály, havi 40000 Ft-ot ki tudnék fizetni a belovaglásra a közeli loviban. 17 vagyok, nyári munka után van pénzem.

A nagyapámnak az a baja, hogy nekem nem elég jó, ahogy ő "lovagolná be" Favoritot, állítása szerint fiatal korában számtalan lóval volt dolga...

2013. aug. 12. 14:15
 5/7 x) ***** válasza:
Sajnos egy ilyen makacs emberrel nem nagyon lehet békés úton tárgyalni. Mondd meg neki, hogy egy rosszul belovagolt ló nagyon veszélyes, és neked fontosabb az épséged (és persze a ló épsége), mint az ő büszkesége. Mondd meg neki, hogy nagyra becsülöd amit tett érted, és nagyon fontos számodra a véleménye, de már döntöttél.
2013. aug. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább féltsd az öreget. "Persze, papi, visszahallottam már másoktól is, hogy minek keresek én belovaglót, amikor a nagypapám egykor a falu legjobb lovasa volt, de lássa, maga sem húsz éves már, kijött a formából, és ilyenkor már könnyebben törnek és nehezebben forrnak össze a csontok, nem venném a lelkemre, hogy valami baja essék, ha makrancoskodik a lószág. Hadd vesződjön vele valaki más, aztán majd ha már biztosan tudhatjuk, hogy nem veti le magát se szándékosan, se véletlen, majd akkor megkérem, hogy üljön föl rá, próbálja ki, és ha kell, tökéletesítse." vagy valami ilyesmi. De talán mégjobb lenne, ha a nagymamával mondatnád el ugyanezt, akkor talán jobban megszívleli az öreg, ha nem gyanít mögöttes szándékot, mintha te mondanád.
2013. aug. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Simán mond meg neki, hogy a Te céljaidhoz nem olyan ló kell, ami ilyen virtussal megy, hanem olyanra, amelyik pontos és korrekt segítségadásokra ad választ, mert csak az ilyen lóban lehet megbízni, csak ez dolgozik nyereg alatt szívesen, jó kedvvel, és bízik meg a lovasában - te pedig szeretnéd, ha meg tudnál bízni a lovadban, ez csak akkor lehetséges, ha mindez kölcsönös. Ráadásul semmi komolyabb nem épülhet arra, amelyik igazából azt se tudja, merre van a jobb meg a bal, ha pedig komolyabban ugrani akarsz, vagy díjlovagolni, akkor ez édeskevés lesz: egy dolog, hogy eleve esélytelenül indultok majd, de ráadásul mindkettőtöknek életveszély lehet egy ugrás például!

Ráadásul ha már nagyszülő, akkor arra is gondolni kell, hogy egy dolog, mi volt fiatalabb korában, és mi van ma. Egyfelől mások a trendek, a lóhoz állás, a ló feladata - a te lovad nem egy mezőgazdasági igás lesz, amire mellékesen rápattannak néha, hogy a kocsmáig elvigye őket, másfelől ő sem fiatal már: ha emlékszik is, akkor mi merre, hogy volt, nincs garancia, hogy a kérdéses ló nem teszi le egy rosszabb pillanatában, egy idősebb ember csontjai pedig igencsak könnyen törnek már... Az a ló pedig, akit erővel törnek be, az bizony hajlamos szándékkal lepakolni a lovasát, főleg egy gidrán, ami nem egy hidegvérű, vagy sodrott, hanem egy erősen telivérezett fajta. Ha pedig egy ilyen bekattan valakivel terepen, az is elég problémás lehet, egy sima megugrást sem biztos, hogy rendesen le lehet kezelni: hiszen egy alulidomított lónak aztán beleállhatsz a szájába, vagy használ, vagy nem...

2013. aug. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!