Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Budapesten jó lovarda?

Budapesten jó lovarda?

Figyelt kérdés

tudom már rengeteg ilyen kérdés volt, el is olvastam mind,de még igy sem tudtam dűlőre jutni..

olyan lovardát keresnék ahol foglalkoznak is velem,nem csak automata lovak vannak. 14. kerületben van kolim,de megoldható az utazás is,ez nem probléma ha jó helyről van szó.. igazából az elején ugy gondoltam, h elég ha lovagolhatok,nem kell a nagy edzés ,mert nekem itthon van lovam és itthon lovardába is járok,de sajnos egyetem miatt csak 2 hetente tudok haza járni :/ ezért keresek lovardát Pesten is. Azonban szeretnék megtanulni ugratni,eddig annyira nem érdekelt,de most valahogy kedvet kaptam rá. Tudna valaki ajánlani ilyen lovardát? a cinkotait néztem ki magamnak, képek alapján jó lovak vannak ott. Ha valaki ismerné a helyet,mondana pár szót róla? :)



2013. aug. 14. 14:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Pasaréti elvileg jó, vannak ugrósok, de drága. Csobánkán a Szent László Király Lovasegyletben van egy szuper ugróedző (Obermayer Ferenc). Igaz, távolabb van, de a volánbusz a kapuban tesz le. Kőbánya-Kispest felé nem ismerem a dolgokat, de kevés ott a színvonalas lovarda.
2013. aug. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

köszi szépen. hát ez a pasaréti valóban nagyon drága...

még valaki?

2013. aug. 14. 19:16
 3/16 anonim ***** válasza:
Olyan dolgot keresel, ami nincs. :-( Hozdd ide a saját lovadat, amelyik nem automata, és akkor már tudsz itt pesten fogadni mellé egy magánedzőt, aki csak veletek foglalkozik.
2013. aug. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

sajnos azt nem tehetem,mert itthon is szükség van a lóra és bértartást plussz még edzőt nem tudnék fizetni. :/

amugy nem hiszem el ,h ilyen gyászos lenne a helyzet. tömérdek lovarda van,még sincs egy olyan hely ,ahol normálisan foglalkoznának az emberrel.

2013. aug. 15. 12:27
 5/16 anonim ***** válasza:

Nem a lovarda benne a hibás... a ló magától is "automatizálódik". Olyan a természete, hogy szeret szokásokat fölvenni, és ahhoz ragaszkodni.

A lovarda tulajdonosoknak meg olyan a természete, hogy jobban szeretnek egyszerre 4-5 lovasnak órát tartani, hiszen így 4-5x akkora a bevétel ugyanannyi ráfordítással, azzal meg nem sokat törődnek, hogy a tanítványoknak ez milyen szar, mert sokkalta dominánsabb viselkedést kellene kifejteniük az összeszokott, együtt "vonatozó" lovakra, mintha egyedül lovagolnának.

No szóval bérlovasoknak nem terem babér. Meg ha nem is szándékosan preparálja a lovakat az oktató, túl sokra akkor sem kell számítani egy állattól, amelyiknek a napja nagy része azzal telik, hogy pufogó kezdőkkel üget körbe-körbe, és már kívülről tudja az összes patanyomfigura nevét meg mindent, és inkább beugrik vágtába az oktató szavára, csak hogy megspórolja magának a sok esetlen beugratási próbálkozást. Így mindenki boldog - gondolja a ló -, és tulajképp nem is jár messze a valóságtól.

2013. aug. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

ezt is megértem, azonban annyira távol áll tőlem ez a fajta lovaglás :/ DE! mint írtam én itthon lovagolok macerásabb lovakat,Pesten "csak" egy helyet szeretnék ahol a másfél hetet átvészelem ,míg haza jöhetek.

szóval ha leteszek díjugrató álmaimról és csak annyi az "elvárásom" a lovardával kapcsolatban,hogy néha rám nézzen az oktató..akkor sincs ötletetek hova járhatnék?

2013. aug. 15. 14:27
 7/16 anonim ***** válasza:
Hát sajnos nem nagyon. Oktató van mindenütt, de jobb őket messze elkerülni, mert kóklerek, egyik ezt mond, másik azt mond, de fejlődni egyiknél sem fogsz, úgyhogy inkább vedd meg Wilhelm Müseler könyvét, és próbáld otthon gyakorolni, amit ott leír.
2013. aug. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Kelemen Csilla Lovardája
2013. aug. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Cinkotai Lovasudvarnál csak úgy tudsz ugratni, ha bérelsz lovat. Nem tudom milyen képeket néztél, de az iskolalovaikról kevés kép van, a legtöbb netre felpakolt fotón a bértartóik + lovaik vannak, meg a lovardatulajék saját sportlovai. És mindig van olyan iskolapacó (jelenleg is), aki bérben van, szóval ezzel is szűkül a kör.

Ha esetleg oda mennél, Vikit ajánlom edzőnek. Többiek: a férje állandóan ordít mikor edz és durván lovagol, amúgy jófej, de edzőnek a büdös életben nem kéne... Láttam még egy csajt oktatni, de ő csak kezdőket szokott.

Csak olyan hely érdekel, ahová tömegközlekedéssel el tudsz jutni? Ha érdekel egy jó kis hobbilovarda Pest mellett, de sajnos csak autóval lehet kijutni és nincs díjugratás (szoktunk néhányat ugrani, de külön ugróóra és szakedzés nincs), akkor írj privátot! :)

2013. aug. 20. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
sajnos cask tömegközlekedéssel tudok kijutni,kolis vagyok Pesten :)) de azért köszönöm. hát igen, a sportlovakat láttam,de akkor ezek szerint arra esély sincs ráülni...és ezt a béreld ki a lovat akkor ugrathatsz dolgot nem értem..anélkül már meg sem tanithatná az alapokat?
2013. aug. 20. 11:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!