Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti milyen "home made" rovarria...

Ti milyen "home made" rovarriasztót használtok? A víz+almaecet beválhat egy 1 órás terepre főleg a böglyök ellen?

Figyelt kérdés

2013. aug. 15. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Neostomosan!


Bár nekem kutyáim, cicáim vannak, de amióta naponta lefújom őket ezzel, egy kullancsot sem szedtek még össze a nyáron :)

Pedig kutyákkal kirándulunk egy csomót, cicák meg ugye mászkálnak mindenfelé.

Tavaly minden nap volt legalább 1 kullancs 1-1 cicában.

2013. aug. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De nekem nem igazán kullancs ellen kellene, hanem arra, hogy a terepet ne végig szenvedje, és több helyen véres hassal jöjjön haza a böglyök miatt... Vagy erre is jó lehet? Csak azért kérdezem, mert a leírás alapján ezt pont nem tudja. :)

Almaecetes tapasztalatok pedig továbbra is érdekelnek, mert az van itthon, és holnap reggel is kimennék terepre.

2013. aug. 15. 21:14
 3/5 anonim ***** válasza:

A neostomosan elég durva szer, szóval nem kizárt, hogy távol is tartja a dögöket. Viszont arra nagyon ügyelni kell, hogy szembe, szájba, fülbe, más egyéb testüregekbe, és nyálkahártyába ne kerüljön.

Az almaecetes cucc akár jó is lehet, egyik ismerősöm csak azt használ. Próba cseresznye.

2013. aug. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Almaecet+levendulaolaj+víz, én ezt használom és bevált, négyórás terepekre megyek a pacival, alaposan lefújtam, és ha nagyon leizzadt vagy úsztattam, akkor még a terep alatt is átfújtam, de működött. Nem 100%-os, de egyértelműen használt.
2013. aug. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Home-made? Fáról letört lombos faág. Pálcának nem használtam, csak terepezés közben a lóra leszálló böglyöket legyezgettem el vele..
2013. aug. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!