Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az almaecet/ecet jó korpás és...

Az almaecet/ecet jó korpás és zsíros haj ellen?

Figyelt kérdés

Pár napja vettem észre hogy korpásodik a hajam.

Zsírosodni meg már kb 2 éve,mióta serdülő korba léptem.

Ezek ellen jó az almaecet vagy a sima ecet?

Hogyan használjam?

Igaz,hogy pattanásokra is jó?


A válaszokat előre is köszönöm.



2013. jan. 2. 15:33
 1/2 anonim ***** válasza:
73%

tényleg jó,simán mosás után öblítsd le vele a hajadat,én féltem a szagától úgyhogy raktam bele egy kevés levendula olajat ami szintén jót tesz a hajnak,és igen,a citromlé és az ecet is jó a bőrre ha időnként áttörlöd vele de csípi a bőrödet

ja,még annyit hogy én sima ecettel szoktam öblíteni

2013. jan. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
46%

Ecetet eszedbe ne jusson az arcodra kenni!! Maradandó hegeket és lukakat csinál ha van egy még nem begyógyult seb az arcodon! Pattanásra semmiképp!!! A citromlé sem túl jó, de az legalább nem alkoholos, hanem sima gyümölcssav.

Korpás hajra pedig a szódabikarbóna+natur joghurt jó. Összekevered, fél órát hagyod a hajtöveken aztán hajat mosol. Valószínűleg megfázhatott a fejbőröd, azért korpásodhat ha előtte nem volt.

Zsíros hajra pedig egy kis hintőpor. Leheletnyit szórsz lefekvés előtt a zsírosabb részekre, összeborzolod, vagy kicsit megfújod hajszárítóval, hogy ne látszon. Így még 1-2 napot kibír.

Hajmosás előtt pedig tehetsz rá egy fél órára olívaolajat, vagy kókuszolajat, tojássárgával, ezzel kicsit visszafogja a fejbőr a zsírtermelést.

2013. jan. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!