Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szeretnék másik lovardába...

Szeretnék másik lovardába járni, hogyan vegyem rá anyát?

Figyelt kérdés
Már lassan egy éve járok ehhez az egyesülethez...ami azt illeti, mar eddig sem szerettem nagyon. Összvissz 2 nagyló van, ami nem probléma, csak az egyiken nem lehet normálisan ügetni, a másik nagyon kemény szájú, pár hónapja lett belovagolva. Meg vannak pónik is, de rajtuk mar nem lovagolhatok. Vannak edzõk, de soha nem tanulok semmi újat (nem az edzõk hibája). A bokszok sem normálisak, szóval...nem valami jo hely annak, aki fejlõdni is szeretne, nem csak ücsörögni a lovon...eddig jártam egesz délelõttös órákra, de ott csak max félórat lovagolhattam. Ez nyilván olcsóbb, mint egy óra, de nem tanulok rajta semmit. Anya nem engedi hogy átmenjek egy masik, szep, normális helyre, mert szerinte nem kene oket csak azért úgy ott hagyni, mert én ugratni szeretnék (ott nincs ugrolo, ezert mondtak h nem is lesz ugratás-de nem csak ezert akarok elmenni)...az óra 2000ft lenne, es régebben mar lovagoltam ott, megbízható hely. Hogyan vehetném ra anyát, hogy átmehessek? Elõre is köszi! (:
2013. aug. 18. 23:02
 1/3 anonim válasza:

Hát azért elég jó dolgod van, hogy ilyen problémákkal foglalkozol!

De az első, hogy ugyan ezt elmond szüleidnek, de valamikor akkor amikor épp nyugodtak és ráérnek!

2013. aug. 19. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mondd el neki, hogy szereted a helyet, de nem fejlődsz, és minél több helyen, minél többféle edzővel, lovon lovagolsz, annál sokrétűbb tudásod lesz, meg hogy adnál egy esélyt a másik helynek, hátha ott többet tanulsz. 2000 Ft nagyon jó ár. :)
2013. aug. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindenképp menj át, ha úgy érzed, hogy nem fejlődsz. Én majdnem 3 évet lovagoltam egy tanyán, sajnos ennyi időt csesztem el lovaglás címszó alatt, mert egy normális lovardában tanulhattam is volna valamit, csak erre már túlkésőn, felnőtt fejjel jöttem rá. Mondd meg anyudnak, hogy ha nekik megfelel az, hogy sok pénztért semmi újat nem tanulsz, csak zötykölődsz valami kiöregedett iskolalovon, akkor az legyen az ő bajuk, de ennek így semmi értelme. Mindenképp válts, ha nem akarsz megrekedni. Én a tanyán nem elég, hogy nem tanultam semmit, egy csomó rossz szokást is felvettem, hozzászoktam a makacs, idióta parasztlovakhoz, akik csak annyit tudtak, hogyha oldalba rúgtam őket elindultak, ha bereszeltem nekik nagy nehezen megálltak. Sajnos a lovaglás mennyisége és minősége nem mindegy. Mikor váltottam egy rendes lovardára, szinte elképedtem, hogy vannak olyan lovak is, amik testsúlysegítségre is reagálnak. Éldd át te is azt, amikor jól kiképzett ló van alattad, állj a sarkadra, mondd meg anyudnak, hogy nem akarsz többé arra a helyre járni, mert fölöslegesen kidobott pénznek tartod, nem tanulsz semmit, nincs megfelelő lovuk, nem szeretsz oda járni, mert érzed, hogy csak visszafejlődsz, és nem oktatnak, sosem fogsz ott ugratni, pedig te azt szeretnél, a másik lovardában pedig mindezt lehetne. Ha van elég pénzetek, de anyud nem enged át, csak azért, mert a régi helyet ismeritek, akkor vedd rá, hogy legalább egy-két próbalovaglásra átmenjetek. Mondd meg neki, hogy ne féljen újítani, és leváltani a rossz minőséget egy jobbra.
2013. aug. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!