Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ár-érték arányban jó lovarda...

Ár-érték arányban jó lovarda Budapesten?

Figyelt kérdés

Tudom sok ilyen kérdés van.

Vidékre jártam, de most váltok!

Laza, családi jó hangulatú lovardát keresek Pesten, ahol ár-érték arány jó és az oktató is rendes.

A 23. kerület peremén lakok, de ha kell elmegyek a város másik végébe is.



2013. aug. 19. 14:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is figyelem. Még nem lovagoltam, de szeretnék, belvárosi vagyok.
2013. aug. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Szempont, hogy terepre lehessen menni és ne csak futószalagszerű legyen a foglalkozás.

2 éve lovagolok, van még fejlődni valóm, mert sokszor túlélés szerűen maradtam meg a lovon 1-2 akció után...

2013. aug. 19. 15:07
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
Én is 23. kerületi vagyok, és Vecsésre járok ki. Ott tartom a lovam. Nagyon jó az oktatás, nem futószalag szerű, egyszerre max 2 lovassal foglalkoznak, de inkább eggyel. A lovagoltatás árait nem tudom, de mintha 3000 körül lenne. Nézd meg a dobrohorses.hu weboldalt :)
2013. aug. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy tömegközlekedéssel megközelíthető legyen.
2013. aug. 19. 15:38
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
3-as vagyok. Azért írtam Vecsést, mert tömegközlekedéssel jól megközelíthető a Dobrovitz Lovasfarm. A sárgabusz a kaputól kb. 50 méterre áll meg.
2013. aug. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%
Pesten a XVII.kerületben az Árgyélus Lovasudvar jó,családias kis hely.Az utca végén áll meg a kék busz.
2013. aug. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Na, az Árgyélusról tudnék mesélni...


Soroksári lakosnak tömegközlekedéssel nagyjából a Nyiharda (Torontál utcai hév megállónál) meg a Musztáng Lovasklub (Dunaharaszti) jöhet számításba. Esetleg Pesterzsébeten, a Mártírok útján van még egy lovas hely (tesco busszal oda lehet menni), de az kissé lehangoló, mert egy gyárudvaron van berendezve, rozsdás vascsövekből meg láncokból tákolt karámokkal...

2013. aug. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

A Nyihardát ismerem, egy darabig jártam oda de aztán elment a kedvem tőle...


Árgyélus sajnos nem jó, hisz én 16:30-ig dolgozok szóval este tudnék csak menni.

2013. aug. 21. 08:25
 9/15 anonim ***** válasza:
75%

Mikor jártál a Nyihardába? Csak azért kérdem, mert tavalyelőtt kicserélődött a teljes gárda. A Fácános vidékre költözött, Csák Józsi bácsi egészségi állapotára való tekintettel végleg visszavonult stb. Most ifj. Csák József és neje csinálja. Hogy milyen szakmai színvonalon, azt nem tudom megítélni, mert nem lovagoltam náluk, de talán egy próba-órát megér...

Olyan túl nagy csodákat meg nem kell várni a budapesti és környéki lovardákban... én jópárban voltam már bérlovas, és az a benyomásom támadt, hogy nem kell ezektől túl sokat várni. Legalábbis a 2500...3000 Ft-os árkategóriában nem.


Ja, és még valami: egy lovarda lehet szakmailag nívós, lehet megfizethető, és lehet könnyen megközelíthető, de e háromból egyszerre maximum kettőt választhatsz.

Ha meg néha-néha fellángolásképp létre is jönne egy-egy hely, ahol minden együtt van, ott egy kétmilliós város összes bérlovasa tolong, és legalább két hétre előre kell beiratkozni a naptárba, ha lóra akarnál kerülni... (de hát ki a fene tervez két hétre előre? még a meteorológus sem)


Szvsz az egyetlen értelmes út a saját ló, és a magánedző (aki véletlenül sem azonos a bértartó lovasgazdával vagy valamelyik alkalmazottjával). De ez, így már szerfölött drága.

2013. aug. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

2011 ősz-2012 tavasz ekkor jártam a Nyihardába. Feszt cserélődtek az oktatók és mindig más oktatott. Vágtázni nem ott tanultam meg (a ló nem akart elindulni...)

Én vidékre jártam de nem tudok már odajárni, hisz felkerültem megint Pestre.

Ha lenne jó áron magánedző, aki a lován tanít nekem az is megfelelő lenne.

2013. aug. 21. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!