Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam alap szinten van...

A lovam alap szinten van belovagolva. Tudnátok valami programot ajánlani amin szépen végig tudom vezetni?

Figyelt kérdés
Futószàrazàssal gond van ahhoz hozzà kell szoktatni. Csizmasegítsègeket nagyjàból èrti, szóra vàlt jàrmódot, viszont tàmaszkodàst eddig csak lèpèsben sikerült elèrnem. Valamifèle kikèpzèsi skàla, vagy ha van valakinek jól bevàlt módszere az èrdekelne!

2013. aug. 21. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Lovasakadémia sorozat, Reiner Klimke: A fiatal hátasló alapkiképzése. Minden benne van - de azt ne várd, hogy ettől majd szuperul sikerül kiképezni a lovadat. Ha figyelmesen olvasol, az elméletét megérted, de a gyakorlatban ennél azért bonyolultabb. Megtanulható, szakember mellett.
2013. aug. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem a kérdést. Mi az hogy 'valamiféle kiképzési skála'?? Lehet én vagyok a tudatlan, de én csak egyet ismerek.
2013. aug. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Pl hogy milyen gyakorlatokat, milyen sorrendben vègezzek vele. Fèlreèrtèselkerülèse vègett nem díjlovaglàsra szeretnèm kikèpezni csak egy nekem megfelelő hobbi pacit szeretnèk kapni. Edzővel max havi 1szer tudok talàlkozni ezèrt hozzàtok fordultam egy kis segítsègèrt. Minden èpítő jellegű vàlaszra kívàncsi vagyok ès nagyon megköszönöm!
2013. aug. 21. 15:19
 4/7 anonim ***** válasza:

A kiképzési skálán végigvezetettt ló még messze esik a díjló fogalmától, az valahol a LM szintnél kezdődik igazán... Addig minden hobbilótól elvárható, hogy betéve tudja a dolgokat, mert másképp nem életbiztosítás a vele való munka. Az a ló, amelyik nem támaszkodik, és csak nagyjából érti a csizmát, az nincs alapszinten belovagolva - belovagoltnak tekintett az a ló, amelyik futószáron mindkét kézre stabilan közlekedik, de ami még fontosabb, és igazán rámutat a belovagoltság fokára, hogy a kiképzési skálán már végigvezetett, ezeket a dolgokat tudja (!), és minden edzés alkalmával újra végigvezethető rajta.


Több kiképzési skála van amúgy, aki csak egyet ismer, az valószínűleg a németet ismeri... Azzal sincs semmi gond, alkalmazható, beválik. Másik változat pl. Karl Phillippe-é, zseniális.

Mi itt nem tudjuk neked leírni, hogy lovagold be a lovat, szakember kell hozzá, minimum komoly szakirodalom - R. Klimke: a fiatal hátasló alapkiképzése; az elrontott ló utóidomítása

Philippe Karl: Lókiképzés. Nézetkülönbségek

2013. aug. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi szèpen a segítsèget!
2013. aug. 22. 08:26
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyébként érti a segítségeket csak kb 7 éve nem volt lovagolva és fel kell frissíteni az emlékezetét!
2013. aug. 22. 10:39
 7/7 anonim ***** válasza:

Na az más úgy, mert az tényleg nem belovagolt ló, amelyik csak tapogatózik, hogy mi a francot akarnak tőle, viszont az külön történet, ha egyszer régen talán ment. Maga a belovagoltság mindenképp elengedhetetlen viszont, a teljes kiképzési skála, mert csak egy belovagolt lóval lehet kimenni úgy terepre, hogy az embernek nem kell attól tartania, hogy nem tudja felvenni a lovát, ha kell, vagy nem tudja arra vinni, amerre menni akar...

Jobb, ha senki se ír neked célzott feladatokat viszont továbbra is, szakirodalmat kell nézni, mert abban fogsz ráismerni, hol tart a lovad, így látatlanban mi nem, ráadásul mondhatunk mi XY dolgot, ha a ló meg nem ott tart, nem úgy reagál. Az lenne a legbiztosabb, ha szakemberre bíznád, bő 1-2 hét alatt az emlékezete elég jól felfrissíthető ahhoz, hogy jó lovasnak már a továbbiakban a kérdéses szakember instrukciói elegendőek lehessenek. (A szakirodalom akkor is jól jön persze, mert arra most, és később egyaránt szükség lehet).

2013. aug. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!