Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ugye milyen dúrva árban van a...

Ugye milyen dúrva árban van a Lovas oktatás!?

Figyelt kérdés
2013. aug. 23. 20:52
 1/9 Kathi Ádám ***** válasza:
14%
azt megmondom öcsém inkább elmegyek valahova azt betörök ingyen egy kancát bakker
2013. aug. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Attol is fugg, hogy hova mesz! Mi pl 2000ft-ot kerunk egy oraert, ami szerintem egyaltalan nem durva ar erte.

Egyebkent gondolj bele abba, hogy mennyibe kerul a lo etetese, a kovacs stb.

2013. aug. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Egy ló tartása mindig is sok pénzbe került, így gondolhatod, hogy az ehhez kapcsolódó hobbyk sem lesznek olcsók. :)
2013. aug. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Ráadásul azon túl, hogy ha én mondjuk egy lovon oktatok, el kell tartanom a lovat, mellékesen magamat is. Ahhoz hogy egy lóval ez menjen, vagy a lovat kell halálra dolgoztatnom, vagy meg kell kérnem az árát, esetleg magamat kell a végletekig feszítenem, és mellé elmennem pályaépítőnek, bírónak, meg éjszakára hotelbe vagy gyorsétterembe dolgozni...

Viszont az más dolog, hogy ezért elvárható, hogy az ember minőségi oktatást kapjon. Az, hogy felültetnek valakit, az meg jól elzötyög körbe-körbe évekig osztályban, vagy első pillanattól terepen rohangászik és fingja nincs, valójában hogy kellene egyáltalán irányítani a lovat, vagy hogy néz ki egy jól idomított ló, nem biztos, hogy illő elkérni akár 3-5 ezreket is.

2013. aug. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Általában ahol jó minőségű az oktatás,és valóban szakemberek vannak ,ott arányban van nagyjából. Viszont sok bugris szemétláda van,akik egyre több pénzt szednek be ,de oktatni meg semmit,nem is nagyon értenek hozzá,viszont a kezdőket jó lehúzni.
2013. aug. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Namost másik oldaról se ártana nézni a dolgot: Egyrészt ott az infrastruktúra ára, minimum egy homokos pálya, ha nincs a közelben bánya akkor annak kiépítésre már 1 milka, istálló 10-20 milka, ha van fedeles abból egy könnyűszerkezetes is 10 milka, rendesen inkább 50, lovak ellátása fejenként kb 800Ft/nap, ott van az oktató képzésének költsége stb. Ezt a befektetés nyilván mindenki vissza akarja kapni, mert valahogy ingyen, vagy ami rosszabb, veszteséggel senki nem szeret melózni. Ebból jön aztán ki az átlag 2-4 ezres óradíj, ami ahhoz képest, hogy 100 milkát kell visszatermelni nem is olyan rossz.
2013. aug. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
Túl olcsón nem lehet kihozni, mert ott a lovakkal lesz valami gáz. Ha túl sokat dolgoznak, befásulnak, lehet, hogy esetleg sántán is dolgoznak, mert nem lehet megtenni, hogy pár napra kiessenek, ha az oktatóknak kell két óra között sietve felszerszámozni a lovakat, akkor hevederiszonyos lesz az összes, ha az oktatók nem kapnak elég pénzt, és ezért nem ülnek fel a lovakra soha egy kicsit, akkor egyre rosszabbak lesznek, így láttam már én is olyan helyet, ahol majdnem minden iskolaló 6-7 éves gyerekek alatt feszítőzablával ment. Az egyetlen mód, ahogy nem drága az oktatás, ha egy edző a saját lován lovagoltat, és nem megélni akar belőle, csak beletenni kicsit a ló bértartásába.
2013. aug. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nálunk nem úgy van, hogy x ft-ért veszel egy lovaglóórát, hanem bérletet kell venni ami 11 alkalomra szól. fél óra 20 ezer egy óra 30 ezer.
2013. aug. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
én úgy lovagolok, hogy 5000 egy ugróedzés (kb. 1-1,5 óra) de azt úgy, hogy az ő saját ugrólován, és az ő cuccaiban (nyereg, kantár stb...) Szerintem ez nem olyan vészes...
2013. aug. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!