Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem megy a lovam. Mit tegyek?...

Gréta0128 kérdése:

Nem megy a lovam. Mit tegyek? Van egy 11 éves Magyar félvér kancám. Nem tudok kimenni vele terepre mert mindig csak haza menne.

Figyelt kérdés
Akármit csinálok nem megy csak oldalazik és hátrál..hiába csinálok vele kisebb köröket vagy kígyóvonalat.....nem megy...Úgy tudok vele kimenni terepre ha nem ülök rajta és vezetem..úgy is néha nehezen akar jönni...viszont hazafele olyan gyorsan megy ahogy csak tud...mit tegyek?tanácstalan vagyok...

2013. aug. 24. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Te vagy a főnök, nem a ló! Pálcával sózz oda neki, tudja meg hol a helye. Ha van rá lehetőséged akkor menj más lovasokkal, a többi ló majd húzza és menni fog utánuk.
2013. aug. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

Kérj meg egy jó lovast, hogy lovagoljon ki a lovaddal terepre. Hadd értse meg a ló, hogy nem kívánságműsor van. Utána próbálkozz te is, de vigyázz, ha nem leszel határozott, akkor kezdhetitek elölről az egészet.

Az már csak a magánvéleményem, hogy ha ennyire gyenge lovas vagy, inkább még tanulnod kellene egy kicsit, nem egyedül terepre menni, mert előbb-utóbb baj lesz belőle. Mindent meg lehet tanulni, neked is sikerülni fog, de szerintem keress egy jó edzőt, aki az alapvető hiányosságokat orvosolni tudja. Nem csak nálad, a lónál is, hiszen nagy baj van, ha a ló az alapvető segítségekre sem reagál.

2013. aug. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az a helyzet hogy ahonnan vettük volt egy társa és nagyon ragaszkodott hozzá..

Amúgy meg...egyik barátnőm díjugrató (természetesen jobb lovas)ő felült rá ment vele...és utána nem akart menni..az elött gyönyörűen ment vágta is meg minden...de miután felült rá a barátnőm azóta nem..és mondták hogy határozottabbnak kell lennem...és igen sokkal határozottabb vagyok mert bennem van az hogy akarom hogy menjen a ló!Én gyerekeket is lovagoltatok rajta.Nagyon szelíd de az a helyzet hogy lusta..lefektetni letudom,oldalazik,lábát emeli..be van tanítva.De valamiért nem akar menni terepen...csak hazafele..

2013. aug. 25. 06:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha van a ménesben olyan paci akivel haverok, próbáljatok meg együtt járni velük terepezni, és nem kell őt sajnálni ilyenkor, nem ő az úr..:D
2013. aug. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!