Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem régóta lovagolok nyereggel...

Nem régóta lovagolok nyereggel, ma egyfolytában becsúszott a kengyelbe a lábam, lehet, hogy túl hosszúra volt állítva?

Figyelt kérdés
2013. aug. 27. 10:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább az lehetett, hogy nem nyomtad le eléggé a sarkad.
2013. aug. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Milyen cipőt használsz lovagolni?

Lenyomod a sarkad lovaglás közben?

Akkor jó a kengyel ha amikor teljesen kinyújtod a lábad a bokád fölé kell érnie. Egyébként kérdezd meg az edződ.

2013. aug. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, sima edzőcipőt, nincs sajna sarka.

Próbáltam lenyomni, de most valahogy nem sikerült, amikor próbáltam lépésből ügetésbe váltani, egyszerűen nem bírtam lent tartani a sarkam.


Az előző lovardában nyereggel tanítottak lovagolni, így már lovagoltam 10-20 alkalommal nyereggel, de ott sem volt gond soha ezzel a becsúszással.


Meg a mostani lovardában sem eddig.


Vagy esetleg lehet az a gond, hogy ugyanazt a lovat szoktam lovagolni itt, most viszont egy másikon lovagoltam, ami furcsa volt és ennyire kizökkentett volna?


Majd megkérdezem az oktatót, de ma nagyon nem volt jó kedve, ezért inkább nem kérdeztem meg.

2013. aug. 27. 11:04
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne sarokkal, hanem lábszárral hajtsd a lovat. A sarkad legyen végig lenyomva. Én arra tippelnék, hogy ez lehetett a baj.
2013. aug. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Lehet, mert annyira lusta volt, hogy muszáj volt belerúgnom, ha jármódot akartam váltani. :S

Pedig nem is öreg ló, 5 éves.


A 20 évesen, amin lovagolni szoktam, azt elég, ha figyelemfelhívás után megszorítom.

De a mai paci tényleg mintha meg sem érezte volna.


Köszönöm a válaszokat! :)

2013. aug. 27. 22:56
 6/8 anonim ***** válasza:
Viszont ha normális segítségre nem reagál, akkor szerintem inkább segíts rá egy kicsit a csizma helyénél pálcával, mert ha rugdosod, akkor tiszta sor, hogy miért csúszik a lábad a kengyelbe, és a paci is egyre tompább lesz.
2013. aug. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Oké, akkor tényleg kénytelen leszek használni a pálcát ezek szerint... adott az oktató, csak fogalmam sincs, hogy mekkorát csapjak rá vele. 5-6 csapásra sem reagált, pedig én már úgy éreztem, hogy túl nagyot is csapok rá. :S



De akkor örülök, ha "csak" ennyi a probléma, majd igyekszem orvosolni. :)


Köszönöm a segítséget! :)

2013. aug. 28. 19:40
 8/8 A kérdező kommentje:
Na, összeszoktunk a lóval, most már tök jó, pálca sem kell, megy minden. :)
2013. szept. 21. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!