Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudnék jobban beilleszk...

Hogyan tudnék jobban beilleszkedni? (lovarda)

Figyelt kérdés
Van egy jól összeszokott kis társaság, én 6 éve lovagolok, 3 éve náluk. Az oktatómmal nagyon jól kijövök, meg még pár lánnyal, akiknek saját pacijuk van. Nekem nincsen sajnos. 13 éves lány vagyok, de még mindig csak kis tanoncnak néznek az lovardában. Pedig én csinálnék mindent, szoktam pakolgatni a nyergesben, mindig én viszem be a lovamhoz tartozó cuccokat, ha nincs utánam senki. Szívesen kefélném, meg kikaparnám a patáját meg még citromot is lapátolnék, ha engednék. Vagy csak én vagyok túl félős megkérdezni... Egyszer már futószáraztattam egy lovat, nagyon szupi volt! Amúgy már teljesen jól tudok ügetni, vágtázni, tehát a lovaglótudásommal nincsen baj :) Én szeretnék abróbb dolgokat is megtudni a lovakról, pl. mit kell csinálni, ha nem akarja bevenni a szájába a zablát és összeszorítja a fogait... hogyan kell a patáját kikaparni...stb. de ez valahogy soha nem jön össze... mit kéne tennem? kérdezgetni ezekről? nincsen tapasztalatom... kérjek sokszor segítséget ha nem megy valami?
2013. aug. 30. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó helyen ezeket magától értetődő módon tanítják, de ha "alapként" nem is, ha szólsz, hogy téged ezek érdekelnének, biztosan segítenek majd. Amúgy nem kell mindenkivel jóban lenned - akikkel jóban vagy, azoktól nyugodtan kérdezz, mélyítsd velük a barátságot, csak úgy beszélgessetek dolgokról, kérdezd őket a saját lovukról, lovas dolgokról, meséljetek lovas sztorikat, akármit.
2013. aug. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Akikkel jóban vagy, azoktól nyugodtan kérdezgess, kérd meg őket, hogy mutassák meg, magyarázzák el neked, hogy mit hogy. A többiekkel nem kell foglalkozni, a lovasok között sajnos sok a nagyképű, akik lenézik azokat, akiknek nincs lovuk, vagy nem elég drága lovuk van. Velük nem kell törődni, barátkozz azokkal, akik jó fejek, segítgess nekik.
2013. aug. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyanígy voltam teljesen. Menj el táborba, vagy ha rendeznek a lovardába versenyt akkor oda, mindegy, lényeg, hogy ne csak a hétköznapi "órára jöttem" szituban találkozzatok. Sertepertélj körülöttük, előbb utóbb meg fognak kérni, hogy fogd meg a lovat amíg elszaladnak pisilni, stb. Akiket nem ismersz, azoktól csak a fontos dolgokat kérdezd meg, pl. ha nem tudok melyik annak a lónak a kötőféke és kéne, stb. A patapucolást, ilyeneket inkább azoktól, akiket ismersz VAGY nem tudom nálatok hogy van, de nyilván valaki kipucolja a patáját, beleteszi a szájába a zablát, stb. Először nézd hogy csinálja, aztán megkérdezheted, hogy megpróbálhatod-e te is.
2013. aug. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Veina ***** válasza:
Lehet, hogy csak én voltam ilyen màzlista, hogy nem volt ilyen gondom igaz az egész lovardába 3-an voltunk az egyik akivel dolgoztam ő az istállót takarította, barátnőm lelovagolta a pacikat, + a 2 tulaja livinak én meg meg pucoltam őket felnyergeltem este behajtottam őket. És most úgyan így vagyok én is igaz én most másuk lovardát keresek ahol tudok majd lovagolni attól félek nem fognak elfogadni, hogy csak 1 éve lovagolok :/ szóval teljesen egyet Erzek veled. Annyut tudok segíteni, hogy éb almát használtam ha a paci nem akarta kinyitni a száját, hogy a zablát be tegyem a szájába. De kérdezd meg azoktól akikkel jóba vagy, hogy ők hogy tudják berakni neki ilyen esetbeb :)
2013. szept. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1. Ha nem akarja bevenni a zablát, bele nyúlsz a szájába, ott ahol nincsen foga.

2. http://www.youtube.com/watch?v=RhqDCXTa4QM&list=TLJ1OGNegvgJ8


És igen, kérdezz ha valamit tudni szeretnél!

2013. szept. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én csak azt tudom ajánlani,hogyha jóba vagy az oktatóddal kérdezd meg,nincs-e rá lehetőség,hogy ott segétkezz!? Én már 2 éve segítek (dolgozom) a lovardánkba. Segítek a lovakat felszerelni,pucolni őket,felszedni a trágyát stb.. és ezért ingyen lovagolok :D És hozzáteszem nem a legolcsóbb lovasiskola, tehát ha nem lenne lehetőségem erre, nagyon drága lenne...

Kérdezz rá az oktatódnál,hogy lehetne-e arról szó,hogy néhanapján besegíts neki,és ezért ingyen lovagolhass! Hidd el, örülni fog az igyekezetednek,és hogy segítesz neki! És így még több barátot is szerezhetsz! Hajrá! :)

2013. szept. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!