Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek sokat felejtettem?

Szerintetek sokat felejtettem?

Figyelt kérdés
3 éves koromban lovagoltam először és onnantól kezdve lovagoltam a deres lovasudvarban de mivel ez messze volt kb 8 éves átmentünk az ázsia center mellet lévő lovardára ott kb 2 évig lovagolta bár ott nem igazán tanultam csak adtak egy lovat aszt szevasz! ezért abba hagytam és most fogom szeptemberben betölteni a 12.! és anyával találtuk ezt a lovardát: Mátyásföldi Lovas Egylet nevű lovardát! a honlapján aszt írták kicsit tanyasias ! tegnap megnéztük és gyönyörű hintaágy szekerek a lovak is nagyon szépek és nem agresszívak vagy csípdelősek! és úgy döntöttem , hogy újra kezdem de nem szeretnék a kezdőbe járni hanem a haladót választanám! szerintetek sokat felejtettem? JA és még annyi hogy egyedül megyek lépésben és ügetésben ! egyszer mentem futószáras vágtán , és minden álmom egy terep lovaglás is de még eddig ez sem teljesül ! előre is köszi a válaszokat!

2013. szept. 1. 00:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt majd jó esetben az oktató döntse el,kezdő vagy haladó szinten állsz. Én a leírtak alapján igencsak kezdőnek mondanálak,egy haladó lovas már egyedül terepre is tud menni továbbá mind 3 jármódban tud közlekedni és alapszinten összetudja szedni a lovat. Bár manapság mindenki "haladó meg profi" ha már megtalálja a ló fejét.Elképzelhető ,hogy felejtettél,újra bele kell jönnöd,de ha az alapokat jól berögzítették , pár ismétlés után előjönnek újra.
2013. szept. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szokták mondani hogy a lovaglás olyan mint a biciklizés.Ha megtanultad, nem felejted el.Ez részben igaz, viszont ha sok idő kimarad, vissza kell szokni, minimum az izmaidnak amiket lovaglás nélkül nem használsz.Lesz izomláz az tuti :) Én kb 2hónapja ültem lovon, 2napja felültem, nem sokat lovagoltam, de másnapra igencsak volt izomláz.Szerintem mutasd meg mit tudsz, és ott döntse el az oktató hogy melyik csoportba érdemes betenni.Mert az se jó ha unatkozol,de az sem ha olyanokat kér amit nem tudsz teljesíteni.
2013. szept. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Èn is úgy gondoltam, hogy az edző döntse el! Kb 1 èv kimaradásával kezdenèk ! Amúgy mit gondoltok milyen lovalda Mátyásföldi lovas Egylet

?

2013. szept. 1. 08:53
 4/4 anonim ***** válasza:
szerintem az oktató eldönti hogy milyen csoportba tegyen. Bízd magad rá.
2013. szept. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!