Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet érdemes tanulno...

Milyen nyelvet érdemes tanulnom, ha felvesznek villamosmérnöknek? 10évig tanultam németet a tudásom közepesnek mondható, de már 2-3 éve nem foglalkoztam a nyelvvel és sokat felejtettem. Váltsak angolra vagy maradjon a német?

Figyelt kérdés
2012. júl. 16. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:
angol kell, szinte minden szakszöveg angolul van.
2012. júl. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy mérnök (nem villamosmérnök) barátom a német nyelvtudásával 1,5-szer annyit keres mint az angolul tudók, mert nagyon ritka a németül beszélő mérnökember. Ezt is érdemes talán megfontolni. De manapság már 2 nyelven beszélni sem ritka.
2012. júl. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ha eddig még nem tanultál angolul, akkor azt mindenképp kezdd el, mert alapkövetelmény, de emellett teljesen egyetértek a 2. válaszolóval!
2012. júl. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pontosan: Angol-Német párosítással villamosmérnökként nem lesz kihívás állást találni! :)
2012. júl. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!És akkor kérlek világosítsatok fel miként működik ez!Lehet 2 nyelvet is megjelölnöm, vagy úgy működik, hogy 1 támogatott nyelvtanulás+mellé fizetősen tanulhatok még 1 nyelvet?
2012. júl. 17. 15:50
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát ehhez segítene, ha megmondanád melyik egyetemről van szó :)
2012. júl. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Debreceni Egyetem.
2012. júl. 18. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!