Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe kerül egy ló havi...

Mennyibe kerül egy ló havi eltartása? Illetve egy ló mennyibe kerülne?

Figyelt kérdés

hobbi céljából érdekelne,de a plusz költségek is érdekelnének,(kaja,patkolás stb.)

egy kezdő lovas/lótartó számára mik a legfontosabb szempontok?



2013. szept. 1. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:

egy hobbilovat viszonylag olcsón megkapsz.Olyan 200ezerért már lehet kapni jó lovat.

Ha bértartást nézed akkor a minimum 30ezer, tehát ettől valamennyivel alacsonyabb árra jön ki ha magad tartod (takarmány kell lenni, abrak, plusz széna, plusz víz) ez a minimum, ehhez jön még alma, répa, nyalósó..stb. Plusz ugye a szalma az aljazáshoz.Nyáron olcsóbb szénát venni, de ősztől drágul, télen meg lehet 3xos áron jutsz csak hozzá ha nem számoltál jól.

Ezeken kívül max 2havonta körmölni kell (ami 3ezertől lehet 10ezres tétel is).Plusz ha bejön egy betegség, azok elég költségesek szoktak lenni.Féreghajtó negyedévente, félévente, egy adag olyan 6ezer forint.Injekciók, influenza ellen,tetanusz..stb ezek dokifüggők.

ezenkívüla felszerelés, amit mondjuk egyszer megveszel, és jódarabig valószínű nem kell költeni rá.Nyereg 70ezer körül, kantár 15ezer,alátét 3-5ezer, kötőfék, ápolási szerek stb stb.

Nem olcsó mulatság az biztos.Nekem 2nagy lovam van, meg 3póni, és hát nem kis költségek vannak.Mi a füvet levágattuk, és bebáláztattuk, bekészültünk a télre, remélhetőleg elég lesz, közel 800kisbála.

2013. szept. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Panda98 válasza:
Én a bértartás ajánlanám, bár ez lovardától függő költség, de ha mégis úgy döntenél, hogy otthon tartod, az nagyon sok mindentől függ. Mint ló mérete (nem mindegy hogy nagy vagy kicsi a ló) természettől (van amelyik evősebb vagy épp alig eszik) a patkolás kovácstól függ. Én nagyon ajánlom a bértartást.
2013. szept. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

kezdő lovas amúgy se tartson otthon lovat, legalábbis eleinte ne, idővel a bértatásban sokat megtanulhatsz és később hazaviheted, de egy lovat amúgy sem tartunk otthon.


kezdő lovas jól képzett lovat vegyen, 200-ért azért nem könnyű találni jó lovat, de nem lehetetlen.


a bértartás 30-nál kezdődik, határ a csillagos ég.


mellé jön 6-8 hetente a körmölés, vagy patkolás (kb 4000, kb 8000) ez ló függő, hogy kell-e rá patkó.


ha nem betegeskedik, akkor az állatorvosi költség nem számottevő, oltás, fogreszelés, éves szinte 10-15.000


viszont a kezdő lovas edzőt is kell alkalmazzon, így az alkalmanként még + kb 3000 ft.


szóval szerintem olcsóbb először kicsit megtanulni lovagolni, aztán lovat venni és akkor már elég egy edző 2 hetente, hogy szinten tartson.

2013. szept. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 AlwayHorseLove válasza:
Ha Hobbi lovat akarsz azt lehet venni 200-300 ezer forintból de lehet hogy egy öregebb régen versenyző 15-16 éves kissé drágább ( 500-600 ezer) ló jobb társad lenne! Maga a bértartás attól függ hol tartod! Vannak olyan helyek ahol van jártatógép lószauna fedett és nyitott homokos pálya benti és angol bokszok stb. ilyen puccos hely 70. 00 Ft is lehet a bértartás de egy kis istálló 1-2 pályával falusi környezetben nem nagyon haladja meg a 40.000 Ft-ot A patkolást nem tudom !
2013. szept. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Otthon semmiképpen se tartson lovat, hiszen kapásból egy lovat nem tartunk, kettőt lemozgatni, jó helyen tartani otthon meg húzós,és akkor még nem beszéltünk élelemről, trágyáról... Jó, ha a lovardának van legelője, minél nagyobb, ahova ki lehet engedni a lovakat.


Bértartásban: a bértartás ára alsóhangon 30, manapság inkább 40 ezer/hó/ló. Ebben az esetek nagyobbik hányadában benne van a hely, ahol tartod, a ló tápláléka (szemes és szálas), víz, pályahasználat és tereplovaglási lehetőség.

A lovat körmölni kell, ha kemény a talaj, ugrasz vele, láb-, vagy patahibás, esetleg kocsizik, akkor kel patkoltatni, ennek költsége elég eltérő, egyik helyen ahol tartottam a lovam eddig, 3 ezer volt a körmölés (4 lábra), két mellsőre patkolás új patkóval 7, régivel 5, míg a másik helyen körmölés 4 ezer, patkolás mellsőre 9 régi patkóval, újjal 11... Hátsóra sose üttettem vasat. Szóval eltérő összeg ez, patkoltatni/körmöltetni általában 6-8 hetente kell.

Kötelező a lovat évente oltatni, ha nem versenyzik, egyszer, ha versenyzik, kétszer. Ez 5-10 ezer forintos költség nagyjából. Féreghajtás félévente egyszer kell (ha versenyzik, gyakrabban), én 2500-ért veszem a féreghajtót. Ezen kívül kell venni időnként bőrápolót és patazsírt,az fogyó eszköz, a többi ápolószer általában kitart elég sokáig.

Ezen kívül 3 évente (ha versenyzik, gyakrabban) szükséges lehet vérvizsgálatot csináltatni fertőző kevésvérűségre, ez 10-20 ezer között mozog, a ló útlevelét is időnként meg kell hosszabbítani (talán 5 évente, de ezt most nem tudom fejből hirtelen), illetve, ha versenyzik, minden évben meg kell újítani a licencét (és a lovasét is).

2013. szept. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!