Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valaki lovas hasonló cipőben?

Valaki lovas hasonló cipőben?

Figyelt kérdés
2 éves csikóm edzésén dolgozom futószáron. Szépen haladtam szóra váltotta a jármódokat míg egy körkarám nélküli futószárazás során rá nem jött hogy képes elrántani azzal ha hirtelen kifordul a körből. Kapott is érte miután megbírtam fogni ugyanis elvágtatott. Következő futószárazáskor inkább a körkarámban dolgoztam vele ám mikor megint karám nélkül futószáraztam újra sikerült a kis "trükkje" amiért persze megint csak kikapott. Érzékeny ló, nem bírja a fegyelmezést de ami jár... Ezek után már vezetni se tudom kötőféken "összeveszés" nélkül, sunyít, ágaskodik. A bizalmát elvesztettem de azthiszem ide már kevés a bizalom. Mit tegyek? (egygazdás állat :/)

2013. szept. 2. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez egy elég összetett probléma, nálam belovaglásnál a lovas cipelésével volt baj, de segítettek a parelli dvd-k. Elég borsos áruk van, de le lehet őket tölteni ncore-ról is.

Pont a problémás/elrontott lovakkal foglalkoznak, ha érdekel nézz utána.

Elnézést, hogy nem tudtam pontos választ adni a kérdésedre:(

2013. szept. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Minden lehetséges megoldásra nyitott vagyok mert nem akarom más kezére bízni az idomítást. Tudom hogy azt nehezen viselné. Egyéb ötletek is jöhetnek!
2013. szept. 2. 22:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is parelli DVD-kkel kezdtem. Nem csodaszer, de segített, hogy a lovam az alapvető tiszteletet megtanulja az emberekkel szemben (Nem lép a lábadra, farát nem mutatja, szépen megy futószáron stb, ez olyan alapengedelmesség, amit minden lónak tudnia kéne,és hangsúlyozom ismét, a parellizés nem csodaszer! de ezek a kis feladatok alapozták meg nálunk is a komolyabb munkákat a kiképzés során. Volt benne egy játék, hogy elkezdte hajtani a lovat futószáron, folyton csattant az ostor, és csak akkor hagyta abba, ha a lova "befelé nézett". Nem biztos, hogy érthető, de szerintem ha megnézed a DVD-t, meg van halvány sejtelmed a lókiképzésről, akkor te is meg fogod érteni. Sajnos én már rég láttam a filmet, és a lovam a világ végén is szépen menne körön egy szál kötéllel a nyakában, ezért kicsit megkoptak az emlékeim. Én is azt javaslom, hogy töltsd le valahonnan, vagy vedd meg. Ha nagyon nem megy a leszoktatás, akkor meg nem marad más, mint szakember, szerintem az egygazdás mivolta is annak köszönhető, hogy nem tiszteli az embereket, de egy lókiképző hamar helyreteszi, mielőtt még komolyabb gond lesz vele.
2013. szept. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A megoldás: dupla futószár.


Ugyanezt csinálta a lovam. Nála bejött az, hogy az ostorral egy baromi nagyot vágtam mögé a földre, ettől megijedt és újra elindult a körben. (Persze vele jó volt a kapcsolatom, parelliztem is sokat.)


Aztán egy másik lóval is foglalkoztam, aki szintén ezzel próbálkozott, és nála egyáltalán nem jártam sikerrel az előző módszerrel. Folyton kifordult, kirángatta magát a kezemből, ágaskodott. Sem a fenyítés, sem a parelli nem működött. Nála kizárólag a dupla futószár jött be.


Az egyik futószárat a szokásos módon csatolod fel, és a ló fejéhez közelebbi kezedben tartod. A másikat kívülről csatolod, és a ló külső oldalán vezeted végig, befűzöd a ló oldalán a futószáras hevederbe, vagy a nyeregbe (nem tudom, mit használsz), hogy ne akadjon bele a lába, ha meglöttyen a szár, és hátul a csánkja fölött átvezetve abban a kezedben tartod, amelyikben az ostort (a ló farához eső kezedben). A lényeg, hogy szép nyugodt, egyenletes tempóban hajtod előre. Eleinte lehet, hogy kicsit bakolgatni fog a hátsó futószár miatt, de ez hamar megszűnik. Lényeg, hogy figyelj, ne akadjon bele a lába... ezt elég könnyű elkerülni, nálam egyszer sem fordult elő. Így semmi esélye nem lesz kifordulni, és ha ezt egy éven keresztül csinálod, és megszokja, hogy különösebb feszengés nélkül szép nyugodt tempóban dolgozik, utána le is veheted a külsőt, már nem fog trükközni.

2013. szept. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ötleteket, megoldásokat! Életet mentett. A dupla futószár hamarosan ki lesz próbálva!
2013. szept. 3. 15:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Aztán majd írd meg a tapasztalataidat, remélem sikerrel jársz (bár a dupla futószár eléggé biztos dolog)!
2013. szept. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!