Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vannak még a hidalgo c filmbel...

Vannak még a hidalgo c filmbelihez hasonló hosszútáv versenyek? Vagy legalább ami sok száz km-es és többnapos?

Figyelt kérdés
a mongol derbyn kívül
2011. nov. 20. 21:18
 1/8 anonim ***** válasza:
max, túrák sztem!!
2011. nov. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
A távlovagló versenyek a magasabb kategóriákban akár 120 km-es versenyeket is rendeznek. Ez lónak és lovasnak egyaránt megterhelő. Valamint nem is olyan rég olvastam a lovasok.hu-n, hogy Mongóliában szerveztek lovas túrákat, ami egész Mongóliát átszeli.
2011. nov. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

pont ezért említettem, hogy a mongol derbyn kívül. 120km-t meg egy nap alatt nagy nehezen de gyalog is meg lehet tenni.


Én több napos, nomád körülmények közti versenyre, vagy túrára gondolok, ahol nincs más csak a ló és lovasa.


köszi azért az eddigi válaszokat, ha valakinek van tippje az kérem írja meg

2011. nov. 21. 00:06
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Távlovaglásban egy nap alatt max. 120km-es versenyeket szoktak rendezni, ha ennél hosszabb a táv, akkor több napra osztják el. Ritka, hogy 160-nál hosszabb távú verseny legyen, de előfordul olykor, hogy két ország egy-egy városa között írnak ki versenyt, ez akár több száz kilométer is lehet. De egyáltalán nem nomád dolgot kell elképzelni, mert a lovakat rendszeres állatorvosi ellenőrzésnek vetik alá az egész táv alatt, így megvan, hogy egy nap meddig mennek a lovasok, hol szállnak meg, stv.

Ha nomád körülményekre vágysz, akkor szervezz egy túrát magadnak, bár azért a ló miatt szerintem az sem ideális. Akármennyire is nomádban akarsz túrázni, a lovat tisztességgel etetned kell útközben, ami nem nagyon oldható meg, ha nem leszervezett szálláshelyekre érkezel. Abból, amit egy éjszaka alatt legel, nem fog másnap egész nap menni a ló, legalábbis károsodás nélkül nem.

Voltam már olyan lovastúrán, ami több napig tartott, mindig meg volt szervezve, hol alszanak a lovak, sőt, a nap folyamán is olyan helyen pihentettük őket, ahol víz és takarmány biztosítva volt, viszont mi sokszor aludtunk a ló mellett az istállóban, sőt, olyan is volt bőven, hogy pl. tóparton, tábortűz körül aludtunk. De a lovaknak mindig volt tisztességes szállás és ellátás. Illetve előfordult, hogy karámban éjszakáztak, de meg volt oldva az abrakolás, itatás is természetesen.

2011. nov. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod, ez így elég jó kompromisszumnak tűnik :)


tudsz mondani útvonalakat amiken te is mentél?

2011. nov. 21. 23:20
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik legkellemesebb túra a Balaton környékén volt, le Zalaegerszegig. Pihentünk Salföldön (a természetvédelmi majorban valószínűleg tudsz a lónak helyet szerezni, de magánházaknál is vannak lovak, sőt, akár kiadó szoba is, amúgy nagyon klassz kis falu. Onnan Gyenesdiás volt a következő megálló, közel a parthoz volt egy lovarda, ott aludtunk, majd Kehidakustány következett, mert nem siettük el az indulást a Balcsitól, végül Zalaegerszeg, a Gébárti tónál aludtunk. Ez szuper túra volt, imádtam, csak egy hálózsákot, váltás fehéreműt meg fogkefét vittünk magunkkal, nomádban aludtunk, klassz volt.

Az Alföldön is érdemes kóborolni, Szolnok megyei vagyok, sok a lovarda, lovas hely errefelé, de pl. Bugac környéke még sokkal jobb, mindenütt találsz lószállást. Ha társasággal mentek és több napig, érdemes úgy tervezni, hogy útba eső klassz fürdőhelyen pihenjetek egy napot. 4-5 nap folyamatos menés után a ló is szívesen pihen egyet, meg a ti hátsótok is. Az alföldön rengeteg a jobbnál-jobb termálvíz, érdemes kihasználni.

Eger és környéke is klassz, ott mondjuk kilométerben érdemesebb kevesebbet betervezni egy napra, mert mégiscsak hegyvidék, de rengeteg a gyönyörű kis falu, borospincékkel, van pár jó fürdőhely, a lónak meg bármelyik faluban lehet szállást szerezni. Nekem főleg Cserépfalu és környéke tetszik, itt akár csillagtúra is szóba jöhet.

2011. nov. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hű, Gabica, de klassz lehetett! Én is boldogan részt vennék hasonlón. Eddig 40 km oda (majd pár nap múlva)-vissza. Kétszer. De szeretnénk mi is egy pár napost beszervezni egyszer, tanyákon való elszállásolással.
2012. jan. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tényleg csúcs volt. Egyik titok a jó társaság - nem kell sok ember, de minél inkább jóban vagytok, annál élvezetesebb az egész. Ha valakit be tudtok szervezni, hogy autóval kísérjen benneteket - na nem állandóan, hanem jelenjen meg a pihenőknél - akkor még a kaja-pia, lovaknak zab, víz is megoldott bárhol. Néha olyan jól esik az út felénél csak heverni a ló mellett és kajálni, dumálni, röhögni nagyokat... :-)))
2012. jan. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!