Kezdőoldal » Állatok » Lovak » "Elromlik" ettől a lovam?

"Elromlik" ettől a lovam?

Figyelt kérdés
Fiatal, de jól idomított M szintű díjló, díjugratásban is eredményes, most kaptam. De én hetente 2-3 alkalommal tudok csak menni lovagolni rajta, karámozva meg elég keveset van, naponta 2-3 órát csak. Heti egyszer egy barátnőm felülhetne rá edzésre, edzővel. Cavalettizni szoktak meg állításokat, tolódásokat tanulnak. Ügyes lányról van szó, egyedül tud vágtázni, de még nem biztos magában, az ülése se teljesen stabil, inkább a ló tanítja őt, mint fordítva, tehát a ló nem fejlődne ezektől a lovaglásoktól, sőt, talán kicsit vissza is esne. Szerintetek rosszat tenne neki ha heti egyszer kezdőbb lovas ülne rajta az én 2-3 lovaglásom mellett, vagy jót, hogy mozog?
2013. szept. 5. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha egyébként bokszban áll, akkor mindenképp jót tesz neki, ha mozog,az lenne az igazi persze, ha a kérdéses edző fel tudna ülni, korrigálni, amit a tanítványa esetleg elront, de ha megfelelő szinten vagy, akkor ezt te is meg tudod tenni. Tanítani csak a tudásában biztos ló tud, tehát igazából mindenkinek olyan ló kéne, amelyik legalább L szinten elmegy... Ha van mellette edző, és az jó edző, akkor nem fogják elrontani a lovad. Ami fontos, hogy magában ne üljön fel, mert az viszont már lehet gond.
2013. szept. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Inkább üljön rá a barátnőd, mint hogy bent álljon a boxban.
2013. szept. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha edző irányításával lovagol a barátnőd, akkor nem lesz semmi gond (feltéve, hogy jó edző van vele) és a lónak is sokkal jobb, mint bokszban állni.
2013. szept. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Valletta ***** válasza:
Ha te is rendszeresen lovagolod, akkor nagy baj nem lehet. Én azért néha ránéznék, hogy mi is történik, illetve a ló úgyis megmutatja idővel, hogy hátrányára válik-e a kezdő lovas.
2013. szept. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is így gondoltam, mert ismerem a lányt, kezdő korábaan én tanítottam, tudom, hogy figyel rá, hogy rendesen legyen felszerszámozva, meg ismeri a háklijaimat is, hogy mindenképp mossa le a zablát, ne csatolja szét a hevedert, ilyesmi, míg ha egy haladóbb, de általam nem ismert lovas ülne rá, (mert ilyen lehetőség is lenne) nem tudom hogy hogy lovagolja, mit csinál vele...
2013. szept. 6. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!