Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ettől még "érthet a lovak...

Ettől még "érthet a lovak nyelvén"? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Van egy 23 éves kanca, aki egyedül él (mármint nincsenek ló társai), és kb. 3 éve volt utoljára lóval, a saját csikójával(aki 2 éves korában meghalt)...

Azelőtt (fogalmam sincs hány éve) volt egy egész nyarat egy legelőn lovakkal, és gondolom még csikókorában az anyjával.Ezen kívül világ életében egyedül volt.

Ettől függetlenül "érthet a lovak nyelvén"?

Még csak egy nagyon rövid időre találkoztam vele és nem igazán jöttem rá. Kérlek normális válaszokat írjatok! :)



2013. jún. 16. 12:25
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem, dehogy egy ló nem tud lóul. Kizárt. Szerintem jobb lesz ha angolul társalogsz vele.
2013. jún. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Fruzsi6000 ***** válasza:
39%
Persze,de az előző válasznak többnyire igaza van..Ló nem tud lóul!! XD De attól még nem kell vele angolul beszélj XD Najó térjünk rá a kérdésre :) .Az nem számit hogy mennyit nem volt más lovak között,attól még megértik egymást különböző jelekkel.Gondolok PL. a fülek mozgatása.
2013. jún. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Egyébként jogos a kérdés. Ismertem egy lovat, aki soha nem volt lovak között, csikó korában sem, soha.

Nem is lehetett összetenni több lóval később, egyel sem, mert megtámadott mindenkit, agresszív volt velük, pedig nem ilyen jellem volt, egyszerűen félt a többi lótól, mert ők is nagyok, meg gondolom fenyegetőek voltak, nem ismerte a jeleiket.

2013. jún. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Fruzsi6000 ***** válasza:
51%
Mert nem volt még más lovak között,de aki volt az már ismeri a jeleket :)
2013. jún. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2013. jún. 16. 14:08
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
Mi nemrég hoztunk egy új kancát, beraktam a karámba, és kintről odavezettem hozzá a pónit, azonnal sunyított, visított, nem tetszett neki. Most másfél hete van itt a kanca, és a mellette lévő karámban van a póni meg egy másik kancám, és nem bántják egymást. Összeengedni még nem fogom őket, de szép lassan megszokják majd egymást!Mostmár nyihog a kanca ha nem látja a többit.
2013. jún. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mivel ez a ló már volt lótársaságban így valamennyire szocializálódott, vagyis ért a jelekből. Csikókorban rengeteget tanul az anyjától, meg hát ott vannak az ösztönei is, de ha mondjuk van egy ló, akit félévesen leválasztottak és csak emberek foglalkoznak vele x évig és berakod egy ménesbe, ott bizony hendikeppel indul. Páran jól elfogják verni az első pár napban, de hamar megtanulja a jelzéseket és utána ugyanúgy fog viselkedni, mint más jól szocializált ló.Ráadásul amit megtanult azt nem felejti el.
2013. jún. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. jún. 17. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!