Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vennétek úgy lovat, hogy csak...

Vennétek úgy lovat, hogy csak hétvégén van rá időd?

Figyelt kérdés
2013. szept. 10. 14:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
67%

Egy kérdésem lenne: valaki írta, hogy minimum minden nap ki kell nézni hozzá. Akkor mi a maximum? o.O


Szerintem azok, akik úgy gondolják, hogy heti 5-6x ki kell menni hozzá, azok vagy a lovarda mellett laknak 20 percnyire, vagy nem dolgoznak, vagy nem is tudom, mit gondolnak. De ez nem reális. Én meló mellett tartom, kiutazni több, mint egy óra, haza másfél, este kilenc múlt, mire hazaérek egy lovazás után. Kocsim nincs. Ezt nem lehet heti 5-6x eljátszani, mert már 4 után összeesek a fáradtságtól, mivel másnap hajnalban kelni kell, és végig dolgozni a 8 órát. Mégis van lovam, és nem hinném, hogy depressziós.


Ha nem vagy versenyző, akkor heti 2-3 alkalom bőven elég. Edzel vele, esetleg kiviszed terepre. Nem fog elpusztulni.


Ha viszont ez a 2 nap csak a hétvégét jelenti, akkor várnék addig a vásárlással, ameddig legalább egy hétköznapot közbeiktathatok. Tehát arra akartam kilyukadni, hogy így nem vennék, de nem is kell állandóan rajta lógni.

2013. szept. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Nem kell minden nap dolgoznia annak a lónak - még bokszos tartás mellett is lehet neki adni egy nap pihenőt, viszont ilyen tartási forma mellett többet nem. Ha legelőn van, akkor is kell viszont legalább 3 nap, amikor dolgozik, és ez nem három egymást követő nap, hanem elosztva, hétfő, szerda/csütörtök, péntek/szombat, stb. Kettő közötti átmeneti megoldásoknál, például karámnál is jó, ha 3-5 alkalommal ki tudsz menni.

Ráadásul tényleg olcsóbb heti két edzés, mint egy saját ló, akire első nap rá se tudsz ülni egyből, ha olyan, mert futószárazni kell.

A lónak van a testtömegéhez viszonyítva hatalmas a mozgásigénye, és ezt nem szabad elfelejteni. Ha meg külön fizetsz valakinek, hogy mozgassa le, az nem a legideálisabb, akkor már inkább legyél felestartó...

2013. szept. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Én sem vennék. Heti 5-6-szor megyek én is a lovamhoz, aki bértartásban van, viszont szerencsés helyzetben vagyok abból a szempontból hogy 10 perc az út kocsival. 8 órát dolgozom egy nap, de vagy délelőttös vagyok, vagy délutános, így vagy délelőtt vagy délután mindig tudok hozzá menni.
2013. szept. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

az a baj, hogy ha hétvégén tudsz csak kijárni, akkor egyrészt a lónak milyen lesz a kondija? nem nagyon lesz neki és 5 nap pihi után szombaton hű de nagyot nem illene lovagolni, de még vasárnap sem...

illetve ha csak hétvégén tudsz lovazni, akkor viszont lőttek a hétvégéidnek... én írtam, hogy heti 4-5x lovagolok, de én meg délutánosként dolgozom, így hétköznap reggel tudok lovagolni és nem feltétlen megyek hétvégén mindkét nap, így tudok a családommal, barátaimmal is egész napos napközbeni programot szervezni, nem csak a lovaglásról szól a hétvégém. vagy akár el is tudok utazni hétvégére.


nem mondom, nekem is volt már olyan hét, hogy csak 2x ment, sőt olyan is, hogy egyszer se, túl élte, sőt, 1 hét alatt a kondiját se veszti el, de... na mindegy, nem ragozom, a lényeg, hogy nem, nem éri meg.

2013. szept. 11. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Havi bértartás átlag 40 000 Ft.

Ha csak hétvégén jársz ki, akkor kb. havi 8 alkalommal lovagolsz. Egy óra átlagára 4000 Ft, tehát ha nincs saját lovad, havi 32 000 Ft-ot költesz lovaglásra.

Nem éri meg, még akkor sem, ha a saját ló járulékos költségeit - oltások, féreghajtás, patkolás, felszerelés stb. - nem számítjuk.

Nem vennék lovat ilyen körülmények között, maximum beszállnék feles bértartásba.

2013. szept. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
jó vicc,ha nincs ki foglalkozzon helyetted a lóval,akkor 5 napot áll. Az nem buli,egyrészt tele lenne,másrészt meg úgy nem lehet jól idomítani sem. Egy ló folyamatos törődést igényel,max 1-2 nap kimarad az nem baj,de egy egész hét az gáz.
2013. szept. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
bizony igazatok van :( sebaj, egyszer csak lesz! addig pedig maradnak a lovik. csak úgy vágyom már egy sajátra...
2013. szept. 11. 16:43
 18/18 anonim ***** válasza:
Most jönnek az okostónik ezután a válasz után. Mikor elkezdtem dolgozni, kb fél év után megvettem álmaim lovát, de jött a bökkenő az 1. hónapban rájöttem, hogy alig van időm a lovamra, ugyanis látástól vakulásig dolgozom. De utána próbáltam rendbe rakni mindent. Így megerőltettem magam és munka után foglalkoztam a lóval, néha előtte. Kb. 2 hónap után a kapcsolatunk jobb lett, sokan irigylik is. Hétvégén magam lovagolom le, de hétközben az olyan lovasok lovagolják, akik már nem amatőrök és nem cseszik el a lovat. Így akkor megyek amikor ráérek. Vagy nincs jobb dolgom. De volt már, hogy haza értem 8-ra és utána mentem ki a lóhoz, egy kicsit törődni vele.
2013. szept. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!