Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen módszerrel lehet...

Milyen módszerrel lehet kicsit felhizlalni egy lovat?

Figyelt kérdés
Tudni kell, hogy rideg tartásban van a ló, de télen nyáron van istálló (boksz nélkül) ahová beállhatnak amikor akarnak, mindig nyitva van az ajtó. Nyáron nem kiszikkadt alig van fű típusú legelőn van, hanem térdig ér a fű, tele van bokrokkal, fákkal, szóval tényleg non-stop van mit ennie. Télen nyilván más a helyzet, kap abrakot napi 2x. A ló nem kifejezetten sovány, de a fara kicsit csontos, meg a bordái is látszanak nagyon minimálisan, de a gerince abszolút nincs ki. Nem tudom milyen fajta ló, de szerintetek alkatából adódóan nem hízik mármint olyan fajta lehet benne), a hatalmas legelő ellenére, (ja tuti nem férges) vagy pedig valami mégis csak hiányzik? Még egyszer írom, hogy nem csont sovány a ló, csak kicsit szedhetne még fel, milyen abrakot ajánlotok, télre nyárra, hogy hízzon egy kicsit?
2013. szept. 10. 17:59
 1/4 anonim ***** válasza:

ami a legfontosabb, az a fogreszelés. sajnos a legtöbb lónak fél-1-2 évente reszelni kell a fogát, mert rosszul kopik természetesen, és éles neki, ezért nem tud úgy és annyit enni, mint szeretne. volt a foga reszelve? egy fogreszelés csodákat művel! sajnos nem olcsó mulatság, 10-15.000 ft, de a rossz fogtól az állapota lassan de folyamatosan romlik és sok esetben a lovagolhatóságát is befolyásolja.


abraknak amit ajánlok az az árpa. csak darálva és áztatva! lehet keverni zabbal, táppal. télen egy kis kukoricát is kaphat, akár egészben is (mármint hogy nem darálva, de van, aki csövestül adja) az a fogának is jót tesz!


ridegben tartott lovaknál (az enyémek is úgy vannak) nem csak télen kéne azért abrakot adni, hanem jó időben is, legalábbis szerintem.


remélem tudtam segíteni!

2013. szept. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, a fogreszelés nem jutott eszembe. Mi nem szoktunk abrakot adni a lovaknak nyáron, ha van elég legelni való, csak zabot, ha 2-3 vagy annál több napos túrákra megyünk. Köszönöm a segítséget még egyszer.
2013. szept. 10. 20:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Kukorica átmenetileg adható neki kisebb mennyiségbe az abrakba keverve, remekül hizlal, fűt is. Viszont tudni kell, hogy a mozgás mennyisége és minősége is befolyásolja a dolgot, amelyik ló megfelelő mennyiségű és minőségű munkát végez, és ehhez van igazítva a takarmányozása, az persze nem fogy le. Amúgy nekem nem hangzik rossznak a helyzet, verseny kondiban van az a ló, ha még mellé kellően izmolt is.
2013. szept. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 LutriFort válasza:
Táp a legeslegjobb. De csak óvatosan nem sokat adni,mert bekólikázhat valamint mint az előttem szóló fogreszelés! nagyon fontos
2013. szept. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!