Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha egy nyereg leírásában az...

Ha egy nyereg leírásában az van írva, hogy szolid térdtámasszal, lapos párnázattal, akkor az hosszútávon milyen kényelmet biztosít?

Figyelt kérdés
Hosszú távra több napos lovaglást értek, vagy min. 50 km-t. Nyeregalátét fölé még érdemes zselé párnát használni ilyen nyereg alá? Nekem miben lesz más, a szolid térdtámasz?
2013. szept. 11. 14:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Látni kéne azt a nyerget, legalább képen. A leírás alatt én azt értem, hogy ráfér egy kiadós újratömetés, meg ha már úgyis nyergesnél van, akkor a térdtámaszt sem ártana talán megnagyobbítani.

A kemény, lapos párnázatú nyergek általában nem kényelmesek, bár egy újratömetés segíthet rajtuk.

A szolid térdtámasz azért lehet hátrány, mert nem tudsz rendesen beletámaszkodni a térdeddel. Ez egy ugró- vagy díjlovasnyeregnél igen komoly hátrány. Túrán nem kell olyan extra precízen ülni, így itt talán kevésbé nagy hátrány, de akkor is hátrány.

2013. szept. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A lapos párnázat nem túl kényelmes, főleg nem hosszútávon, a szolid támaszok nem segítik elő a helyes ülést, arra neked kell folyamatosan odafigyelni, hogy jó helyen legyen a lábad... Ugrás felett kimondottan hátrány, ha alig van térdtámasz: tapasztalt ugróknál nem ezen múlik, hogy fent marad-e, de sokkal egyszerűbb egy kifejezett térdtámaszú nyereggel az egész. Nem célszerű újratömetni sem, mert az nem változtat a nyereg alapvető kialakításán sokat, átalakítani a komplett nyerget meg drágább, mint eleve egy megfelelőt venni.
2013. szept. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!