Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tudnék tanügetni?

Hogy tudnék tanügetni?

Figyelt kérdés

Az a nagy baj,hogy sehogy sem tudok tanügetni. :( :( Nem akarok ráérezni.

Vállak hátul,szépen szét nyitva,egyenes ülés,derekam ki tudna mozdulni előre,mert nem görnyedek össze,de nem akar :(

Egyszerűen nem megy.. :( Szerintetek nem is fogok ráérezni soha? :( :(

3 éve lovagolok,bár nagy kritikusa vagyok magamnak,de szerintem már ügyes vagyok.

Mennek a lerágatások,pályán el tudok lovagolni egy fed.mént lépésbe,és ügetésbe.A vágtát most tanulom.

Ha olyan béna lennék,akkor nem ültetnének rá,ez fix.

Szerintetek ha eddig nem éreztem rá,ezután se fogok. :(

Ültem már mindenféle lovon: Apró lépésű totyorgós,apró lépésű menős,nagy lépésű totyorgós,és olyanon is aki előre+fel mozdít,de egyikek se tudok tanügetni. :( :(

Jó persze,azt mondják,üljek le tanügetni,leülök tanügetni,és szépen beletapadok a nyeregbe,de nem vagyok semmilyen hatással a lóra,kivéve a lábam és kezem.

Mi tévő legyek?

Teljesen megértem az oktatót,aki azt mondja,felesleges a futószár,hisz amúgy minden megy a vágtán kivül.

14/L


2013. szept. 14. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Majd idővel belejössz. Lehet kényelmetlen a ló is,"varrógép" . Mindegyik más,én jó-pár éve lovazok,de még nekem is akad néha olyan ló,amit nagyon nehezen tudok kiülni,mert egyszerűen olyan a mozgása,mint egy fadarab. Mindenképpen a laza derék a titka az egésznek.
2013. szept. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Őszinte leszek, ezért lehet, nem fog tetszeni, amit mondok: válts lovardát, de nagyon sürgősen! 3 év alatt nem jutottál el a vágtáig? Le se kéne venni futószárról, amíg nem tudsz vágtázni! De ha már valahogy lekerültél róla mégis, akkor elvben tudsz tanügetni legalább! Olyan nincs, hogy nincs tanügetés, mert az kell az átmenetekhez, ha egy oktató erre azt mondja, mi a fenének ide futószár, akkor ne akarjon lovasoktatással foglalkozni, vagy sürgősen irány egy továbbképzés! Ráadásul még ha le is kerültél futószárról, eltelt 3 év! Még ha csak heti egyszer lovagolsz is, akkor is, már régen ismerni kéne a vágtát, főleg, ha problémásabb lovakra is feltesznek... Az idomítóülés az idomítás alapja is, nélkülözhetetlen, és lehet, hogy fiatal díjló kategóriákban még elnéznek felette (mert a ló háta még nem erősödött meg annyira), de mind az idomítólovaglásban, mind az ugrásban, tereplovagláskor egyszerűen elengedhetetlen. A vágta és a tanügetés is.


Megoldás? Voltizshevederrel felülsz futószáron, és amíg kapaszkodás nélkül nem tudsz lépni, ügetni és vágtázni egyaránt, addig nem kell levenni futószárról egyáltalán. Ha ez már megy, akkor nyereg, még mindig futószár, most már szár lehet a kézben, kengyelek maradnak elcsatolva. Ha így is mennek a jármódok, akkor kapsz kengyelt, és ekkor jön az idomítólovaglás alapja... Kiképzési skálán végig kéne vezetni egy lovat minden egyes edzés során, és ha már stabil alapjaid vannak, akkor elgondolkodni, hogy milyen irányba tovább. Ez olyan helyen, ahol most vagy, nem fog menni.


Amúgy meg sarok lenyom, váll hátra és nyit, térd és comb zár, csípő és derék laza... Erre a lazaságra kéne ráérezni.

2013. szept. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia

Én is 14 vagyok /lány, és fél éve lovagolok, és már egyedül vágtázom :ooo

Egyébként a legeszreübb én így tanultammeg: megkéred az oktatód,hogy tegyen futószárra, és amikor tanügetni szeretnél leülsz, és az egyik kezeddel megfogot az elülső nyeregkápát, másikkal meg a hátulsót.. és ezt így addig,amíg nem tudod elsajátítani. engedd el a hasizmod, mintha egy széken ülnél,és kövesd a csípőddel a ló mozgását, és közben 'húzd' magad bele a nyeregbe. hidd el, így hamarráérzel majd! :D Remélem segítettem.

2013. szept. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ezzel,csak az a baj,hogy ha 3 évig nem ment,ezután se fog :(

Legalábbis szerintem. Tök laza vagyok,tapadok a nyeregbe,vállaim szétnyitva,combok,térdek zárnak,és mindegy első osztályú díjlovas nyeregbe.Nyereg is nyújtja le a lábam,az ugrónyeregben még nagyobb problémák vannak.

De a ló kényelmes, nekem legalábbis "álommozgása" van.

Eszméletlen kényelmes a vágtája,mintha profi lennék benne.

Már mindent próbáltunk tanügetésbe,de egyszerűen semmi sem sikerül. :( Csináltunk egy csomó olyan gyakorlatot,amivel "felszabadítjuk" a csipőt,a derekat,de attól függetlenül,hogy ki tudna mozdulni,mert mint írtam nem görnyedek magamba,és "zárom el" az "utat",egyszerűen sehogy nem mozdul. :( :(

Vágtához meg csak annyit:Sajnos nincs ló a lovardában,akinek lehetne vágtázni,mert az iskolaló csikós,és ígyis elég hisztis,ha felhozzuk 1 órára heti 2x-szer,és ugye a vágta tanítása nekik legalább egy 6-7 óra lenne,meg még + 2 óra tapasztalt lovassal,szóval 1 hónap alatt lehetne kb. őket "rendbe szedni". A másik meg,hogy én vagyok az egyetlen tapasztaltabb lovas,és azért mit ne mondjak,nem szokás kezdő lovasokat "profi lovashoz szokott" lovakon lovagolni.

Nem beszélve arról,hogy a lovat is elszúrom,mert elkezdek pattogni a hátán,erre ő demérged,és vissza áll ügetésbe,az oktatóm csak nyúzza,és ebből lesz az,hogy a ló már nem lesz hajlandó elindulni vágtába,mert rossz élmények kötik hozzá.

Esetleg valami gyakorlat,amit próbálgathatnék?

Volt már szőrén lovaglás,hátul összekulcsol a kéz medencénél,stb.

Valami???

Már tényleg bosszantó,hogy mindenki mondja,"milyen jól megértetem magam a lóval",erre tanügetés-lépés átmeneteket kérnek,és mindenki azt hiszi,hogy életembe most ülök 3x lovon.

2013. szept. 15. 11:35
 5/7 anonim ***** válasza:

Mondtam, voltizshevederrel kell felülni, nem szőrén, hanem egy alátéttel, és kapaszkodhatsz az elején, és csak tanügetés legyen a program, kevés lépéssel persze. Amíg tudsz kapaszkodni kézzel, addig próbálj lábbal nem olyan erősen kapaszkodni, szorítani, kicsit lazulj el deréktól lefelé is.

Másik javaslatom továbbra is a lovardaváltás, e mellé. Nyilván nem S osztályú lovon kell vágtázni tanulni kezdőként, de az szerintem elvárható, hogy egy lovardában ne kelljen 3-4 évet várni rá, hogy akadjon egy ló, amelyik tud vágtázni is, ez nem egy ügető tréningistálló.

2013. szept. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt még hozzáteszem, hogy a ló legyen ellazítva ,egy olyan lovon, ami ellazult, és feladja a hátát, lengeti azt, sokkal könnyebb idomítóülésben maradni, mint egy feszes, beejtett hátú egyeden pattogni jobbra-balra.
2013. szept. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem tudok lovardát váltani,örülök,hogy ez is van.

A ló teljes ellazultságba megy amúgy.

Voltizs hevederben szintén nem tudok lovagolni,mert nincs.

2013. szept. 16. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!